Staněk, nekompetentní řešitel Národního divadla a trapná Zemanova hra

ČTK

Bývalý ministr kultury Antonín Staněk | FOTO: ČTK

Trapné divadlo okolo ministerstva kultury graduje. Nekompetentní ministr kultury Antonín Staněk, kterého ve funkci nechce nikdo kromě Zemana, vypustil bojovnou informaci o tom, že chce řešit rozhádanou část Národního divadla. Do toho se Zeman sešel s plánovaným nástupcem Staňka, Šmardou. Jenže nikdo nechce ke schůzce a výstupům nic říci. Je to větší tajemství, než největší tajemství.

Vezměme to od Staňka a jeho prohlášení na Twitteru: „Jsem znepokojen situací v Národním divadle a to nejen po dnešní schůzce s paní Evou Urbanovou, která mě o tamějším dění informovala. Pověřil jsem paní náměstkyni Kalistovou ze sekce živého umění, aby svolala garanční radu ND na nejbližší možný termín a situací se budeme zabývat.“ Urbanová si byla stěžovat nejprve u Zemana a následně u Staňka.

Antonín Staněk si neuvědomuje, že jediné, co by měl na ministerstvu kultury řešit, je to, zda je po pracovní době zhasnuto a jsou zavřená okna. Co devede mimo tyto úkony, už ukázal. Z vlády dostal vyhazov. Drží ho tam jen umanutý Zeman, kterému Staněk sloužil.

Nesmírně trapná je potom celá komedie, kterou okolo ministerstva kultury hraje Miloš Zeman. Ten si pro změnu nechce přiznat, že má poslouchat a Staňka z vlády pustit a následně jmenovat Šmardu. Nic více, nic méně. To, kdo bude členem vlády, není jeho rozhodnutí a zodpovědnost. Za to si ručí Babiš a Hamáček. Samozřejmě platí, že ať bude obsazení vlády jakékoliv, tak dokud ji povede estébák, který podle vyšetřovatelů ukradl padesát milionů, a všechna světová média píší o tom, že je v obludném střetu zájmů a vysává EU, je taková vláda zcela skandální a měla by okamžitě rezignovat. V normální zemi by to tak bylo.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner