Končící ministr kultury zvládl na poslední chvíli potěšit Miloše Zemana. Jeho sponzor v prezidentské kampani se už totiž nebude muset dohadovat s památkáři a bude si moci Hadí lázně v Teplicích přestavět podle svého. Antonína Staňka tak čeká nejen pochvala od hlavy státu, ale možná také nabídka další spolupráce s Hradem.

Zeman s uvolněním Staňka dlouho váhal. Nechtěl totiž přijít o ministra, na kterého se může spolehnout. Přesto nakonec k 31. červenci šéfa rezortu kultury odvolal. Staněk ovšem v tento den, jak informuje server Neovlivní.cz, stihl rozhodnout dlouholetý spor a potěšit jednoho z těch, kdo Zemana finančně podpořili v loňské kampani.

Teplický developer Jaroslav Třešňák se již deset let snaží přestavět lázně, které vlastní. To se mu ovšem nedařilo, vzhledem k tomu, že se jednalo (do Staňkova zásahu) o kulturní památku. Proti bourání v Hadích lázních byli nejen památkáři, ale i ministerstvo kultury.

Na to se ovšem nyní Třešňák nemusí vůbec ohlížet. Po rozhodnutí bývalého ministra již může stavět, jak se mu zachce, a nemusí dbát na to, že tím zničí historickou památku.

Bylo jasné, že otálení s odvoláním prezidentem oblíbeného ministra nebude jen Zemanův rozmar. Zdá se, že bylo třeba ještě vyřídit jednu malou „službičku“ pro prezidentova sponzora.

Nicméně nevypadá to, že by snad měl Staněk upadnout do zapomnění. Pokud Zeman někoho vezme do Číny a navíc ho pověří pro něj důležitým úkolem, zůstává tento člověk v přízni. Je tak možná jen otázkou času, kdy o Staňkovi znova uslyšíme.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora