Stanjura chce prověřit postup finančních úřadů v kauze možných daňových úniků na Čapím hnízdě

Jízdárna v rekreačním areálu Farmy Čapí hnízdo  (ČTK)

Jízdárna v rekreačním areálu Farmy Čapí hnízdo | FOTO: ČTK

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) nechá prověřit postup finančních úřadů v kauze možných daňových úniků na Čapím hnízdě, informuje server Neovlivní.cz. Finanční správa totiž prý policii nedodala vyčíslení škod, které měly státu vzniknout. Úředníci, kteří v této věci pochybili, jsou ale stále na svým místech a budou tedy zkoumat svůj vlastní postup.

“Jediné, co mohu, a to určitě udělám – posoudím, zda splnili zákonné limity. Zda ta spolupráce byla, zda nedošlo k nějakému pochybení – třeba že propásli nějaké lhůty v okamžiku, kdy nereagovali a reagovat mohli,“ řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

(Týdeník FORUM)

Generální ředitelka finanční správy Taťána Richterová, kterou do funkce dosadila bývalá ministryně financí Alena Schillerová (hnutí ANO), sice rezignovala, ale její nástupce stále nebyl vybrán. Finanční správu tak řídí dlouholetý zástupce Richterové, který byl rovněž ve funkci za Schillerové.

“Je to tak, že ti, co za to byli zodpovědní, budou prověřovat sami sebe,” potvrdil zdroj z ministerstva financí serveru Neovlivní.cz.

Stanjura k prověření přistupuje v době, kdy se objevily informace o tom, že policie kauzu daňových úniků z reklamy na Čapím hnízdě odložila mimo jiné proto, že finanční správa nedodala vyčíslení škody. To potvrdil i mluvčí státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.

Detektivové přitom byli přesvědčeni, že podezření z daňových úniků byla velmi vážná a že by za to měla padnout obvinění. Sama Schillerová (hnutí ANO) odmítla, že by její podřízení tuto politicky citlivou kauzu mohli zamést pod koberec.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články