Stanjura se obul do Vondráčka: Fotit se s darem Tchaj-wanu se vám líbilo, ale poděkovat nechcete

Předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura  (archiv)

Předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura | FOTO: archiv

Opoziční poslanci se dnes snažili prosadit usnesení, které by vládě ukládalo poděkovat Tchaj-wanu za poskytnutou pomoc při boji s koronavirem. Vládní většina podpořená KSČM a SPD však odmítla návrh podpořit. Šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura na místě vyčetl předsedovi Sněmovny Radku Vondráčkovi (ANO), že se s darem sice rád vyfotil, ale nyní odmítá poděkovat.

„Fotit se, když přebíráte dar, to se vám líbilo. To jste se nechal vyfotit a pochválil jste se, jak jste přijímal dar od Tchaj-wanu. Ale abyste podpořil normálně slušnou lidskou žádost, poděkovat za bezplatnou pomoc, to jste se hrdinně zdržel,“ obrátil se na Vondráčka, za což sklidil potlesk přítomných poslanců z řad opozice.

Ten se však bránil s tím, že tchajwanskou delegaci zde přijal a už jim poděkoval za ochranné pomůcky, které byly následně věnovány boromejkám. „Všechny dary, které vláda obdržela, za všechny poděkovala. A že jsem se zdržel – já jsem se zdržel, protože si myslím, že také nemusíme hlasovat úplně o všem, že některé věci jsou třeba samozřejmé,“ reagoval.

Při samotném hlasování se zdrželi přítomní poslanci hnutí ANO, ČSSD, SPD a komunistů. Oficiální poděkování Tchaj-wanu za poskytnutou pomoc naopak prosazovali v dolní komoře zástupci ODS, Pirátů, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]