Starosta Novotný je obviněn z podněcování k vraždě. Napsal, že Ondráček by měl viset

Twitter.

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) je obviněn z přečinu podněcování k vraždě. Týká se to jeho příspěvku na Twitteru. Je to dost bizarní záležitost.

Byl to takový řetěz sdělení. Poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09) sdílel příspěvek redaktora ČT Michala Kubala. Kubal 15. letos května napsal (k odkazu na video: „Přijíždí delegace České republiky. Z auta s českou vlajkou vystupuje poslanec PČR Zdeněk Ondráček. Po přivítání ‚úřadujícím prezidentem‘ ‚Doněcké lidové republiky‘ Denisem Pušilinem zazní hymna ČR.“

Kalousek to tentýž den okomentoval: „Tohle se blíží vlastizradě. Ústavní činitel, který přísahal na zákony ČR, jedná v přímém rozporu se zahraniční politikou státu a v zájmu cizí moci. O tyto hlasy (KSČM) se vláda opírá v PS, takže se nic nestane. @TPetricek vydá bezzubé stanovisko a nechá se od nich podporovat dál.“ A Novotný téhož dne připsal: „Já bych si přál, aby za tohle Vondráček visel.“ A ještě: „Jsem pro obžalobu Zdeňka Ondráčka z vlastizrady a po odsouzení na doživotí jeho usmrcení tajnou službou. A držte hubu, že někomu přeji smrt. Přeji, ale za tohle býval polní soud a rovnou kulka. Zm*d“. (Hvězdička tentokrát Pavel Novotný.)

Ministr Petříček Ondráčkovu cestu na Donbas ohodnotil tak, že dělá „ostudu České republice“.

Policie teď starostu pražských Řeporyjí viní z podněcování k trestnému činu.

Novotný mezitím na Twitteru 32. 10. napsal (zřejmě s jedním roztomilým překlepem): „Budu s otevřeným hledím čelit obvinění za to, že jsem podotkl, že mlátička Ondráček by měl za vydávání se za delegaci ČR na Donbase viset jako vlastizrádce. NEODOLÁM! Hus také neodvolal.“

Mirek Topolánek reagoval 4. října: „Takže @PavelNovotnak bude stíhaný za to, že se nechal vytočit komunistickým zm**em (hvězdičky jsme dodali redakčně, F24), co na Václaváku mlátil lidi, kdežto frajeři, co se šibenicemi nakráčeli před Úřad vlády, nespáchali ani přestupek. Drž se, Pavle!“ Mirek Topolánek přiložil zprávu z iDnes.cz z 4. března 2016: „Muž, který loni v červenci přinesl na demonstraci proti migraci v Praze makety šibenic, nespáchal ani přestupek. Podle deníku Právo o tom už loni na podzim rozhodl úřad městské části Praha 1. Jeho zaměstnanci dospěli k závěru, že to nebylo úmyslné narušení občanského soužití, ale jen nedbalostní jednání.“

Jakási žena z lidu Miroslava L. s tím byla hned hotová: „No tebe už měli pověsit dávno na první kandelábr pro výstrahu ostatním blbům jako jseš ty tzv ODS. starosto s nevymáchanou hubou zralou na pořádnou pumelenici!! A doufám, že máš doma ty 4 migranty co přijeli do Řeporyj s banány…“

Advokát Jaroslav Ortman pro iRozhlas.cz soudí, že je zjevné, že Novotný své výroky nemyslel vážně, a stíhán bude nanejvýš za nebezpečné vyhrožování: „Takhle je to obvinění strašně přestřelené a právní kvalifikace nemůže zůstat takhle podaná. Podle mě jde jen o nebezpečné vyhrožování. Kdo někomu jinému vyhrožuje smrtí nebo újmou na zdraví – a mohla by to být obava důvodná – tak je na místě trest, většinou je to ale podmínka nebo peněžitý trest. Pokud by to byl vůbec trestný čin a ne přestupek… Je to nadnesené, přehnané a ta právní kvalifikace nemůže obstát. Je to jen podněcování vůči občanovi… To nemohl myslet vážně. Buď byl opilý, nebo byl momentálně mentálně zaostalý. Nepřikládal bych tomu ale vážnost, je to úlet, ale rozhodně to není na obvinění z podněcování k vraždě. To musí každý advokát rozmetat.“

Protože ale starosta Novotný říká, že si za výrokem stojí, musí se podle advokáta rozhodnout. Buď to myslel vážně, nebo nebo nemyslel a stát si za tím nebude. 

Nabízí se podle nás nejspíš ještě další možnost. Myslel vážně své rozhořčení a soudí, že se vyjádřil úměrně k nechutné Ondráčkově politické činnosti, ale současně ví, že u nás trest smrti neexistuje a není pravděpodobné, že by vyzýval k věšení, nebo ho chtěl sám provádět.

Ondráček je dosti odporná postava. Jako člen Pohotovostního útvaru VB zasahoval proti demonstrantům během Palachova týdne v roce 1989. Podporuje doněcké separatisty podněcované a vyzbrojované Ruskem a vystupuje jako bolševik tvrdého ražení.

Komunistům značně stouplo sebevědomí. Exposlankyně Marta Semelová vykládala, že se Milada Horáková, odsouzená k smrti, ke svým činům přiznala, a ona si nemyslí, že k tomu byla donucena. Bývalý místopředseda KSČM Josef Skála ve vlastním životopisu ze 70. let napsal: „Internacionální pomoc SSSR a ostatních socialistických zemí v srpnu 1968 jsem přivítal s nadšením a ulehčením. Sovětská vojska jsem uvítal 21. srpna na úsvitu na ruzyňském letišti… Snažil jsem se pomáhat sovětským vojákům i ve zdánlivě bezvýznamných věcech jejich každodenního života u nás. Brzy po vstupu vojsk, ihned poté, co se rodičům podařilo navázat kontakt, jsem začal pracovat jako autor článků, zpráv a poznámek pro rozhlasovou stanici Vltava a týdeník Zprávy.“ Prostě kolaborant.

Takovéhle obludnosti pronáší členové strany (a zákonodárci!), která drží u vesla současnou vládu a které si k sobě zve na posezení prezident Zeman.

Komunistická hniloba přežila svůj režim a má se k světu a ráda by nastolila nějaký podobný, kde by se téhle klice nejen zase dobře vedlo, ale aby navíc měla i podíl na moci. To se jim vlastně už dost povedlo.

Ti z nás, kdo nejsou stoupenci trestu smrti, by takovou věc nejspíš neřekli ani v nadsázce, ale skutečně zrůdné žvásty pronášejí komunisté, jistí bývalí komunisté a další na demokracii parazitující figury.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner