Starosta Novotný: Zločin proti civilnímu obyvatelstvu, pochvala patří magistrátu

FB

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) | FOTO: FB

S blížícím se koncem nouzového stavu přichází i čas na první bilanci. Proto jsme oslovili několik osobností z řad politiků a umělců, aby nám řekly nejen, jak a kde prožívaly krizi kolem koronaviru, ale rozebraly s námi i postup vlády. Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) mluvil především o roli Ústředního krizového štábu. Dále si v novém čísle měsíčníku Revue FORUM můžete přečíst komentář senátora Marka Hilšera k nákupu roušek, zhodnocení sněmovního dění od první místopředsedkyně Pirátů Olgy Richterové či úvahy zpěváka Dana Bárty o budoucnosti kultury. Zde je část rozhovoru s Pavlem Novotným. Celý si jej přečtěte v Revue FORUM.

Kde prožíváte současná omezení a dobu, kdy Česko bojuje proti koronaviru?

V prvních třech týdnech prakticky jen na úřadu, kam jsem se skoro odstěhoval, nyní už jsem v normálním režimu starosty pětitisícového sídla, tedy prakticky furt v práci, ze které odbíhám domů pokoušet se plnit roli otce a manžela a – je-li před návratem do práce na toto prostor – spím.

Jak hodnotíte chování a opatření vlády v této krizi?

Chování vlády v mezidobí leden až začátek března nebudu hodnotit, slíbil jsem panu předsedovi strany, že nebudu – vyjma kauzy Ondráček – sprostý. Potom je těch osm dnů, kdy pan premiér nesvolal Ústřední krizový štáb v čele s Hamáčkem. K tomu jen řeknu, že si neumím představit, že v Řeporyjích svolám krizový štáb a svému veliteli hasičů řeknu: „Hele, Jirko, jsi na palubě, ale nejsem-li tu, řídí to tady můj korunní princ, předseda stavebního výboru Radek z ODS.“ Měl bych pocit, že páchám zločin proti civilnímu obyvatelstvu. Pozorovat to všechno jako novinář v uvolněné funkci starosty a divák v jednom bylo a je fascinující. Pochválit chci pražský magistrát. Ten v mých očích obstál. A holky u šicích strojů. Těm tu uděláme další pamětní desku. O vládě víc nic psát nechci, jsem krátce po obědě.

Revue FORUM objednávejte ZDE

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner