Starosta zesměšnil ministra Vojtěcha i Babišova hejtmana

fb Patrik Hujdus

Starosta Patrik Hujdus | FOTO: fb Patrik Hujdus

Nespokojený starosta ostravské městské části Mariánské hory a Hulváky Patrik Hujdus zesměšnil ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, hejtmana Moravskoslezského kraje za ANO Ivo Vondráka a ředitelku krajské hygienické stanice Pavlu Svrčinovou. Všem poslal nabité mobilní telefony s kontakty na všechny z uvedené trojice, aby spolu více komunikovali.

Patrik Hajdus tak naráží na neschopnost, s níž Adam Vojtěch řeší šíření koronaviru na Ostravsku, a především překotná opatření z minulého týdne. „Rozhodnutí hygieniků ovlivnilo z minuty na minutu životy milionu lidí a nemohu se ztotožnit se způsobem, jakým bylo provedeno a prezentováno. Vyzývám Vás proto k tomu, abyste spolu komunikovali lépe. Především v situacích, které ještě v budoucnu mohou nastat,“ vyzval starosta.

Pavel Hofman

A dále vysvětluje, proč tři uvedení lidé v poště našli mobilní telefon. „Protože uplynulé dny na mě udělaly dojem, že na sebe postrádáte přímé spojení, dovolil jsem si pořídit pro Vás tři mobilní telefony s předplaceným kreditem. Jeden pro pana ministra, jeden pro pana hejtmana a jeden pro paní ředitelku krajských hygieniků. Přijměte, prosím, tento dar jako symbol naděje v lepší komunikaci mezi Vámi v budoucnu. Všechny telefony jsou nabité a kromě tísňové linky mají nastavena čtyři telefonní čísla jako rychlou volbu: Tlačítko 2: ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, tlačítko 3: hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, tlačítko 4: ředitelka Krajské hygienické stanice MSK Pavla Svrčinová. Dovolil jsem si pod tlačítko 5 přidat i své mobilní telefonní číslo pro případ, že byste i příště měli problém si včas zavolat na přímo. V takovém případě přenos informace rád zprostředkuji,“ uvádí Patrik Hujdus v dopisu.

V závěru dopisu potom uvádí, že nezáleží na tom, kolik Adam Vojtěch svolá tiskových konferencí. „Věřím, že po této zkušenosti se komunikace mezi Vámi a současně i směrem do obcí a měst zlepší. Nejde o počet tiskových konferencí, ale o včasné předávání potřebných informací,“ uzavřel starosta.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner