Starostka Pecková: Pošta neroznesla předvolební tiskoviny, které měla měsíc předem

FB

Starostka středočeských Mnichovic před Úřadem vlády s bednami dokumentů jako ilustrací babišovské byrokracie | FOTO: FB

Česká pošta do mnoha obcí neroznesla předvolební letáky ani noviny. Pošta selhání vysvětluje přetížeností kvůli roznosu roušek a státnímu svátku. Letáky ANO a ČSSD přitom řádně doručila. Výrazná kritička Andreje Babiše, kandidátka na hejtmanku Středočeského kraje a starostka Mnichovic Petra Pecková (STAN) si proto klade otázku, zda nejde o cílený pokus ovlivnit politickou soutěž.

„Jsou oblasti, kde byly materiály rozneseny jen na čtvrtinu adres,“ upřesnila pro deník FORUM 24 Petra Pecková, která se z odezvy starostů dozvěděla, že nedorazily letáky do Mnichova Hradiště ani do Kutné Hory, ani do mnoha obcí na Rakovnicku. „Letáky nás přitom mrzí nejvíc, byly adresné, lokální, v asi 18 mutacích a vyjadřovalo v nich svou podporu na 300 starostů. Dali jsme si s tím obrovskou práci a teď to skončilo neznámo kde,“ popsala dále. Na případ jako první upozornil týdeník Respekt.

O situaci informovala starostka s překlepem, jehož si je vědoma, Twitter nicméně neumožňuje opravy.

Pošta kromě toho v mnoha případech neroznesla ani propagační noviny, a to i přesto, že je od hnutí STAN měla k dispozici se značným předstihem. „Noviny jsme dávali na Poštu měsíc předem, aby zásilku připravilo jejich kompletační středisko, roznos jsme objednávali na dny od 20. 9., a letáky od 25. 9.,“ upřesnila Pecková, která sama obdržela jen letáky a noviny už nikoli.

Pecková, která vede středočeskou kandidátku STAN v probíhajících krajských volbách, v červnu spolu s dalšími starosty kritizovala to, že stát připravil prostřednictvím zákona o kompenzačním bonusu o peníze všechny občany obcí a krajů v České republice a že obce by měly o chybějící peníze žádat v dotačních programech. Babiš, kterého tím dostala pod tlak, se s ní sešel, ustoupil a vláda nakonec do rozpočtů českých obcí poslala bezmála 13 miliard korun.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner