Starostka Petra Pecková dorazila k Babišovi s bednami šanonů potřebných k administraci jediného dotačního projektu

Starostka středočeských Mnichovic před Úřadem vlády s bednami dokumentů jako ilustrací babišovské byrokracie  (FB)

Starostka středočeských Mnichovic před Úřadem vlády s bednami dokumentů jako ilustrací babišovské byrokracie | FOTO: FB

„Vážený pane premiére, Vaše pozvání na schůzku z Vašeho nedělního ‚Čau lidi‘ samozřejmě přijímám. Za Mnichovice a tisíce ostatních obcí, ale i za naše kraje zabojuji ráda,“ odpověděla obratem na Babišovu nabídku schůzky starostka středočeských Mnichovic Petra Pecková. Babiš pozváním reagoval na její předchozí kritiku krácení rozpočtů obcí a zbyrokratizovaného systému jeho kompenzování státními dotacemi.  

„Co hned zítra v po 8. 6. v 10–14 nebo 16–18 na MinFin nebo Úřadu vlády?“ odpověděla obratem na Babišovo pozvání, které premiér příznačně vyslovil ve svém sebepropagačním výstupu, který uvádí pod názvem „Čau lidi“.

Právě teď Úřad vlády 😏Po jeho včerejší výzvě mířím na jednání s premiérem. Ukážu mu i tyhle bedny, je v nich administrace jednoho běžného dotačního projektu Mnichovic.

Zveřejnil(a) Starostka Petra Pecková dne Pondělí 8. června 2020

 

„Neztrácejme čas, chci Vám problematiku financování obcí, neúměrnou dotační byrokracii a proč naši živnostníci přijdou o práci, když vezmete obcím peníze, vysvětlit dříve, než na vládě přijmete nemoudré řešení,“ domlouvala si schůzku s premiérem Pecková, která hned v pondělí dopoledne přijela před Úřad vlády i s několika bednami dokumentů.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

„Ukážu mu i tyhle bedny, je v nich administrace jednoho běžného dotačního projektu Mnichovic,“ avizovala svůj záměr na videu. Posléze ukázala naditý šanon a upozornila, že obsahuje jen jednu část žádosti o dotace. Obce pode ní nejsou schopny toto administrovat a takovýmto způsobem získat zpátky peníze na dotacích. „Za Mnichovice a tisíce ostatních obcí, ale i za naše kraje zabojuji ráda,“ vzkázala také na svém profilu na Facebooku.

Pecková poté na schůzce, která podle zjištění deníku FORUM 24 neproběhla v ani trochu přátelské atmosféře, vyložila premiérovi problematiku financování obcí, upozornila ho na neúměrnou dotační byrokracii i na důvody, proč mohou živnostníci přijít o práci, když obce přijdou o peníze. Dávat zpátky peníze obcím prostřednictvím dotací není šťastné řešení, upozornila Pecková Babiše. Stát by je měl obcím „vrátit plošně na hlavu, aby s nimi obce mohly svobodně nakládat a spravovat je k prospěchu svých občanů,“ dodala.