Starostové obcí odmítají EET pro vesnické spolky, budou kvůli tomu jednat s Babišem

ČTK

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Starostové převážně menších obcí odmítají, aby se elektronická evidence tržeb týkala vesnických spolků, které pořádají kulturní akce jako například plesy, dětské dny nebo hasičské soutěže. Spolky musejí i přes svou dobrovolnickou činnost evidovat tržby při překročení ročního obratu 175.000 korun. Starostové kvůli tomu budou dnes jednat s ministrem financí Andrejem Babišem. Informaci dnes přineslo Sdružení místních samospráv ve své tiskové zprávě.

Cílem jednání starostů s ministrem financí je snaha o úpravu metodického pokynu Generálního finančního ředitelství, které definovalo umělou hranici 175 tisíc ročního obratu jako mez pro povinnost EET. Pokud by Babiš žádost starostů nevyslyšel tak je možné, že již tento rok občané pocítí znatelný úbytek volnočasových a společenských akcí. V dlouhodobém horizontu by pak mohla zaniknout až třetina spolků, které dnes na venkově působí.

Sdružení místních samospráv již při startu první vlny EET uvedlo, že to vedlo k zániku zhruba 700 hospod zejména v malých obcích. Ministerstvo financí naopak následně uvedlo, že počet restaurací po zavedení EET neklesl.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner