Starostu Prahy 6 policisté před Rusy schovávají na tajném místě. Neví o něm ani rodina

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář  (TOP 09)

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář | FOTO: TOP 09

Vypadá to jako děj akčního filmu, ale není. Děje se to právě teď člověku, který byl ještě před pár týdny „obyčejným“ starostou části Prahy. Nic neprovedl, přesto je teď bez své manželky a malých dětí. Ondřeje Koláře (TOP 09) odvezla Policie ČR na neznámé místo a drží ho v izolaci. Nikdo netuší, kde se nachází. Ani jeho rodina. A důvod? Rusové, kteří mu do uzavřené České republiky přijeli ublížit, nebo ho chtějí unést do Ruska. Proto ho policisté drží v bezpečí. Starají se také o primátora Prahy Zdeňka Hřiba (Piráti) a starostu Řeporyjí Pavla Novotného (ODS).

„Jsem na odlehlém místě, vypnul jsem si telefon, vypnul jsem si všechno. Je pravda, že je tady nějaký bezpečnostní režim. Mám malé děti, snažím se to na ně nepřenášet. Snažíme se dělat, jako by se nic nedělo,“ řekl České televizi starosta Prahy 6 Ondřej Kolář, na jehož podporu vznikla také petice, kterou už podepsaly tisíce lidí. Novotný a Hřib se k opatření s ohledem na postup Policie nechtějí příliš vyjadřovat. „Já můžu pouze říct, že si vážím Policie ČR, a je mi líto, že nemůžu chválit i jiné naše složky, byť bych hrozně chtěl. Dodal bych ještě něco, ale bohužel nemůžu,“ říká v rozhovoru pro deník FORUM 24 Pavel Novotný.

Co se děje, je naprosto absurdní. Do České republiky podle některých médií přicestoval minimálně jeden ruský agent s diplomatickým krytím. Zřejmě se on a jeho případní kolegové pohybují po České republice a chystají se ublížit některým politikům. Co má tohle znamenat? Jak si Rusové mohou něco takového dovolit? A proč ty agenty ještě nesebrala policejní zásahovka? Proč premiér a prezident mlčí? Uvědomují si, co se děje? Policisté musí ve vlastní zemi schovávat vlastní politiky před agenty Kremlu?

Nastal čas přestat předstírat, že se chceme s Rusy přátelit, Rusové se totiž nechtějí přátelit s námi.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]