Startování Zemana aneb Co je tohle za prezidenta?

Eric Drooker

Česká republika opět doplácí na to, že má podivně (ne)fungujícího prezidenta. Země se nachází v mimořádné krizové situaci, jakou dosud nezažila. A co dělá prezident zvolený lidem? Mlčí. Jeho tým ho ukryl kdesi v komnatách zámku v Lánech. Mezitím si jeho mluvčí Ovčáček hraje na sociálních sítích na kněze. Až po několika dnech, kdy se lidé i sdělovací prostředky opakovaně ptají, co je se Zemanem, přijde z Hradu informace, že „prezident pronese tento týden projev k národu“.

Co to má být? Musí si rozmyslet, co řekne? Musí ho jeho tým nachystat po zdravotní stránce? Proč prezident v krizové situaci prostě nevyjde před lánský zámek nebo Pražský hrad a s rouškou na ústech nepromluví na televizní kamery? Tak jako normální prezident jakékoliv jiné země v krizové situaci. Proč musíme čekat několik dní, než prezident něco řekne? Co je tohle za prezidenta?

Pokud jde o formu, nebylo by překvapením, kdyby ono pečlivě chystané vystoupení byla nějaká obskurnost jako nedávný rozhovor Zemana s Xaverem Veselým, kde se bavili o rýžovém nákypu a koprovce. A pokud to nebude s nahrávačem, uvidíme prezidenta rozvaleného na řečnickém pultíku?

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Právě v této chvíli, v krizových dnech, je jasně poznat, jaké máme politiky. Premiér Babiš evidentně zkazil, co mohl. Jedna z věcí, které měl zařídit, jsou ochranné pomůcky. Nezařídil. A prezident? Ten, který nemusí nic zařizovat a jeho úkolem je jen občas promluvit k občanům a povzbudit je (o stmelování v případě Zemana nemůže být ani řeč)? Ten prostě není. A když lidé hodně naléhají, aby promluvil, musí si počkat pár dní, než se na to Miloš Zeman připraví. Děkujeme.

Připomeňme si některá jeho poslední vystoupení. Ve zmíněném rozhovoru s Veselým se bavili o tom, která jídla jsou pro něj „fuj“. O pár dní později pořádal oslavu toho, že je na Hradě další rok. Při této příležitosti se zmínil o tom, že každý krok je pro něj utrpením. Od té doby zmizel a budeme čekat několik dní, než se objeví. Co je s Milošem Zemanem?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]