Stát nevěří rodičům, že existují jejich děti. Chce po nich potvrzení o tom, že uzavřel školy

hnutí ANO

Babišův billboard | FOTO: hnutí ANO

Další naprosto absurdní situace, kterou vytvořila vláda Andreje Babiše, panuje v získávání ošetřovného z důvodu uzavřených škol. Jde o peníze, na které mají rodiče pečující o dítě nárok, pokud musejí zůstat doma a starat se o dítě kvůli tomu, že stát uzavřel školy. O ošetřovné lidé žádají Českou správu sociálního zabezpečení. Jenže součástí několikastránkového dokumentu je i potvrzení školy, že je zavřená. Stát chce po rodičích, aby mu úředně doložili, že škola, kterou sám zavřel, je skutečně zavřená. Je to blázinec? To ještě není vše.

Aby toho nebylo málo, je tu ještě vysvětlení ministerstva průmyslu a obchodu. To vysvětluje nutnost dodání potvrzení tím, aby bylo jasné, že ono konkrétní dítě vůbec existuje. Doopravdy. „Je to jednoduché. Pokud by MPO a potažmo Česká správa sociálního zabezpečení potvrzení nemělo, nebyl by k dispozici žádný doklad o tom, že dítě skutečně existuje a že za normálního stavu do školy chodí. Samozřejmě víme, že jsou školy zavřené, není ale jiný způsob, jak to dokázat,“ uvedla pro Babišův server iDNES.cz mluvčí resortu Štěpánka Filipová.

Opravdu geniální. Byl by to pěkný vtip, kdyby to nebyla naše současná realita. Stát pod vedením Andreje Babiše dlouhodobě nevěří svým občanům. I když se ukazuje, že pán, který prohlašoval, že „všetci kradnú“, má sám co vysvětlovat policii. Ovšem moment, kdy stát přestal věřit rodičům, že jejich děti skutečně existují, a vyžaduje po nich, aby razítkem doložili, že škola, kterou sám zavřel, je skutečně zavřená, to už je opravdu velká chuťovka. Jak zněl ten Babišův slogan? Jsme schopný národ, jen nás řídí nemehla?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner