Stát se rychle oblíbeným se lze snadno naučit, říká odbornice

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Každý by určitě chtěl vědět, jak zapůsobit na ostatní tak, aby byl ihned oblíbený. Podle některých lidí je to velmi složité, jiní s tím ovšem nemají problém. Podle koučky, o níž informuje The Daily Mirror, jde pouze o to, naučit se používat pár triků.

Zdá se, že trápení, spojené s děláním dobrého dojmu, je u konce. Alespoň to tvrdí koučka Francesca. Ta se na TikToku pravidelně dělí o tipy, které mohou pomoci zlepšit život. Nyní se uživatelka sociální sítě zaměřila na způsoby, jak zaujmout druhé.

Michael Kocáb a Michal Pavlíček (ČTK)

Francesca tyto rady nazvala jako „Záludné psychologické triky, díky kterým si vás lidé okamžitě oblíbí”. Mezi ně patří třeba žádost o laskavost. “Říká se tomu „efekt Benjamina Franklina“, který použijete například žádostí o podání soli. Podvědomí toho druhého si myslí, že vás má ten člověk rád, protože vám dělá laskavost,” vysvětluje koučka.

“Oslovujte lidi jménem. Naprosto milujeme, když to někdo udělá, protože se pak cítíme důležití a oceňovaní,” radí odbornice na lidské chování. Dalším trikem je otálení ve chvíli, kdy máte při rozhovoru reagovat na druhého člověka.

„Díky tomu budou mít pocit, že opravdu přemýšlíte o tom, co jim chcete říct, a budete působit jako lepší posluchač,“ prozrazuje Francesca. Jako osvědčené se ukázalo i napodobování řeči těla. To vyvolává v podvědomí člověka pocit, že jste si s ním podobní.

„Když s někým mluvíte, snažte se přizpůsobit řeči těla a zkuste mluvit stejnou hlasitostí a rychlostí jako on. To jejich podvědomí řekne, že jste jim podobnější, a budou vám více důvěřovat,” vysvětluje koučka.

Podle ní jsou velmi důležité i komplimenty. „Máme rádi lidi, kteří mají rádi nás. Když budete vědět, jak někoho ocenit, a budete mu skládat komplimenty, bude vás mít ještě raději,“ tvrdí. Pokud tyto rady skutečně fungují, skutečně není problém se stál oblíbeným.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články