Statečný Hamáček má zásadní podmínku pro Babiše. Vznikne vůbec vláda?

ČTK

Předseda ČSSD Jan Hamáček | FOTO: ČTK

Už jsme si všichni mysleli, že předseda ČSSD Jan Hamáček ustoupí úplně od všech požadavků své strany. Dokonce jsme se mu vysmívali, vzpomínáte? Díky rozhovoru pro Blesk.cz se ale ukázalo, že předseda ČSSD si teda rozhodně nenechá od premiéra Andreje Babiše rozkazovat.

ČTK

ČSSD nejprve chtěla spoustu věcí. Tak například ve vládě neměl být trestně stíhaný člověk. Pak poprosila, zda by tento trestně stíhaný člověk neměl odstoupit ve chvíli prvoinstančního odsouzení. Později si přála, aby se ministrem zahraničí stal Miroslav Poche nebo aby byli členové SPD odvoláni z vysokých postů ve vedení sněmovny.

Je to smůla, nic z toho se nestalo, sociální demokracie neprosadila jediný relevantní požadavek a Hamáček se nechal ponížit nejen od Babiše, ale i od prezidenta Miloše Zemana.

Jenomže se zdá, že si to šéf ČSSD uvědomil. A Blesku tak sdělil zásadní věc: Po předsedovi hnutí ANO bude chtít, aby se jednání vlády konala později!

Hamáček celou věc také řekl neobyčejně ostře, takto: „Já bych uvítal, kdyby se ten čas trochu posunul. Nejsem skřivan, spíš sova, takže mi ranní vstávání nedělá dobře.“

ČT

Takováto prosba je ovšem hodně smutnou zprávou pro všechny členy kabinetu (kromě Babiše, o kterém je známo, že poslední sms posílá v jednu hodinu v noci a tu první vzápětí v pět hodin ráno). Když totiž ČSSD naposledy něco chtěla, dopadlo to pro ni strašně.

Jaký výsledek tedy můžeme očekávat? Jednání vlády se budou konat buď rovnou přes noc, nebo budou začínat už ve čtyři hodiny ráno. A i tahle Hamáčkova „statečnost“ bude brzy zapomenuta.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner