Státní zástupce vrátil kauzu Čapí hnízdo policii. Prý potřebuje doplnění vyšetřování

Andrej Babiš před sídlem Agrofertu (ČTK)

Andrej Babiš před sídlem Agrofertu | FOTO: ČTK

Kauza Čapí hnízdo, v níž je obviněný premiér Andrej Babiš, stále není ve finále. Dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch požádal o doplnění vyšetřování. Ani tentokrát tak není ve věci neoprávněně získané padesátimilionové dotace na stavbu Farmy Čapí hnízdo rozhodnuto.

„Dozorový státní zástupce ve věci v mediálním prostoru označované jako „kauza Čapí hnízdo“ rozhodl dnešního dne o vrácení věci policejnímu orgánu k doplnění vyšetřování. Důvodem pro vrácení věci policejnímu orgánu jsou zejména nové informace, které se objevily po ukončení vyšetřování a předložení spisového materiálu státnímu zástupci,“ uvedlo v úterý ve svém vyjádření Městské státní zastupitelství v Praze.

Premiér Andrej Babiš a eurokomisařka Věra Jourová (ČTK)

V prohlášení dále stojí: „Státní zástupce i v průběhu zpracování věci vyhodnocoval veškerá nová zjištění, která vyplývala jak z podání obhajoby, tak z informací, které se objevily ve veřejných sdělovacích prostředcích, a dospěl k závěru, že některé informace mohou být pro další postup ve věci relevantní a je namístě se jimi blíže zabývat. Vyšetřování by mělo být doplněno zejména o výslechy svědků.“

Kauzu Čapí hnízdo vrátil v prosinci 2019 policii k došetření nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Policie poté sama chtěla několikrát termín prodloužit.

Šaroch měl podle pokynů pražského vrchního státního zastupitelství, které ve věci vykonává dohled, rozhodnout o návrhu na podání obžaloby do dnešního dne. Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová již v polovině srpna uvedla, že podle jejího názoru zřejmě nebude možné lhůtu dodržet. Kauza tak stále není u konce.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články