Koncept. Tak označuje mluvčí pražského státního zastupitelství Aleš Cimbala to, co vypracoval státní zástupce Jaroslav Šaroch ve věci Čapího hnízda. Šaroch navrhl svým nadřízeným zastavení stíhání premiéra Babiše a dalších obviněných v kauze Čapí hnízdo. Definitivně má ale rozhodnout nadřízený Šarocha Martin Erazím.

„Jde skutečně o koncept, lidově to můžeme takto označovat, není to ještě definitivní rozhodnutí. Rozhodnutí je na vedoucím městského státního zastupitelství magistru Erazímovi. Jeho verze rozhodnutí se nemusí shodovat s konceptem pana doktora Šarocha,“ řekl Aktuálně.cz mluvčí Cimbala.

Erazím však není jediným, kdo do finálního rozhodnutí může zasáhnout. Napadnout stanovisko Šarocha může i nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. „V dané věci může být Nejvyšší státní zastupitelství ještě v budoucnu činné,” uvedl mluvčí Petr Malý.

Názor Jaroslava Šarocha překvapil také jeho kolegy z Unie státních zástupců. Ti po něm požadují vysvětlení změny názoru vzhledem k tomu, že policejní vyšetřování čtyři roky dozoroval.

Revue Forum Banner