Státní zastupitelství: Stíhání Babiše ještě zastaveno nebylo

repro Facebook Andreje Babiše

Andrej Babiš | FOTO: repro Facebook Andreje Babiše

Koncept. Tak označuje mluvčí pražského státního zastupitelství Aleš Cimbala to, co vypracoval státní zástupce Jaroslav Šaroch ve věci Čapího hnízda. Šaroch navrhl svým nadřízeným zastavení stíhání premiéra Babiše a dalších obviněných v kauze Čapí hnízdo. Definitivně má ale rozhodnout nadřízený Šarocha Martin Erazím.

„Jde skutečně o koncept, lidově to můžeme takto označovat, není to ještě definitivní rozhodnutí. Rozhodnutí je na vedoucím městského státního zastupitelství magistru Erazímovi. Jeho verze rozhodnutí se nemusí shodovat s konceptem pana doktora Šarocha,“ řekl Aktuálně.cz mluvčí Cimbala.

Erazím však není jediným, kdo do finálního rozhodnutí může zasáhnout. Napadnout stanovisko Šarocha může i nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. „V dané věci může být Nejvyšší státní zastupitelství ještě v budoucnu činné,” uvedl mluvčí Petr Malý.

Názor Jaroslava Šarocha překvapil také jeho kolegy z Unie státních zástupců. Ti po něm požadují vysvětlení změny názoru vzhledem k tomu, že policejní vyšetřování čtyři roky dozoroval.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner