Státní zástupkyně předala policii trestní oznámení Válkové

Eric Drooker

Policie se začala zabývat trestním oznámením poslankyně Heleny Válkové (ANO) kvůli článku na webu Info.cz, který upozornil na její spolupráci s prokurátorem z politických procesů z 50. let Josefem Urválkem. Zprávu přinesl web České televize.

Helena Válková napsala s Urválkem pochvalný článek o ochranném dohledu, který však podle svědectví disidentů komunistický režim zneužíval proti svým politickým odpůrcům. Státní zástupkyně Helena Strnadová řekla, že trestní oznámení přezkoumala a postoupila policistům.

„Po přezkoumání obsahu trestního oznámení jsem dospěla k závěru, že je namístě zahájit úkony trestního řízení, a za tím účelem jsem věc postoupila policejnímu orgánu. V současné době probíhají úkony přípravného řízení,“ řekla státní zástupkyně.

Helena Válková zdůvodnila podání trestního oznámení tím, že z článku vyrozuměla, že se podílela na šikaně disidentů. To označila za pomluvu. „Je to důkaz, že když se člověk pohybuje v politice, musí počítat s podrazy všeho druhu. Ale ono to má svoji hranici,“ uvedla po zveřejnění textu na Info.cz.

Válková byla letos v lednu kandidátkou na ombsudsmanku, ale po vlně kritiky, která se týkala její minulosti, nakonec svou kandidaturu stáhla. Za normalizace byla také členkou KSČ.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články