Státního zástupce Čapího hnízda Šarocha potrestal soud za průtahy

ČTK

Státní zástupce Jaroslav Šaroch v Poslanecké sněmovně | FOTO: ČTK

Státní zástupce Jaroslav Šaroch byl potrestán za nečinnost ve dvou kauzách, které měl na starosti. Kárný senát Nejvyššího správního soudu podle serveru iRozhlas.cz tvrdí, že Šaroch svými průtahy ohrozil důvěru státního zastupitelství.

„Kárné opatření shledáváme jako mírnější. Nelze upřednostňovat některé případy před jinými,“ řekl předseda senátu Petr Mikeš s tím, že do budoucna by si měl umět Šaroch svou práci lépe zorganizovat. V tom by mu měl pomoci i fakt, že na čtvrt roku přijde o deset procent svého platu.

Ani jedna z kauz, za něž byl Šaroch potrestán, není vyšetřování dotačního podvodu na Čapím hnízdě. Právě na případ možného zneužití evropských peněz na farmě premiéra Andreje Babiše se státní zástupce u kárného senátu odvolával. „Je vyčerpávající, zabral mi spoustu času a dostal jsem se do skluzu. Není pravda, že bych byl v obou kauzách nečinný, jen nemám výstupy, kterými bych to doložil,“ obhajoval se Šaroch.

Své pochybení sváděl také na svůj špatný přístup. „Chtěl jsem vyřídit vše najednou, místo toho, abych pracoval postupně. K pracovním problémům se mi přidaly osobní a rodinné, neměl jsem vhodné podmínky pro práci z domu,“ uvedl podle iRozhlas.cz Jaroslav Šaroch.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner