Status veterána dostanou ruští pohraničníci, kteří odrazili útok neviditelných duchů. Nezvyklé, ale chápeme

Vladimir Putin a moskevský patriarcha Kirill (Kremlin.ru / Wikimedia Commons / CC BY 4.0)

Vladimir Putin a moskevský patriarcha Kirill | FOTO: Kremlin.ru / Wikimedia Commons / CC BY 4.0

Když vidíme ohromné množství metálů na hrudích veteránů – rudoarmějců – bojujících za druhé světové války, ještě to chápeme. Válka byla těžká, vpředu nacisté, v zádech oddíly SMERŠ hlídající, aby někdo neustupoval. O jisté odvaze svědčí už to, že se z toho někdo úplně nezbláznil. Medaile za útočnou válku na Ukrajině trvající několik měsíců jsou ovšem označením těch, kdo se podílejí na válečných zločinech. Ale to ještě není všechno.

Agentura TASS nám sdělila: „Ruský prezident Vladimir Putin podepsal zákon, který přiznává status válečného veterána pohraničníkům, kteří během speciální vojenské operace na Ukrajině odrazili ozbrojený vpád na ruské území… Jak vysvětlil předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin, ‚jednáme o přiznání statusu veteránů a invalidů bojové služby Federální bezpečnostní služby, kteří plní úkoly na rusko-ukrajinské hranici a v pohraničních oblastech přiléhajících k zóně zvláštní vojenské operace‘.“

(Týdeník FORUM)

Není to jen titul, kdo je veterán, dostane prý „dodatečné právní a sociální záruky“.

Pozoruhodné je to Putinovo tvrzení, že pohraničníci „na Ukrajině odrazili ozbrojený vpád na ruské území“. Jaký vpád? Bylo to přece přes 100 tisíc ruských vojáků, kteří se nacházeli měsíce u hranic na údajném cvičení. Moskva nechala k hranicím přisunovat vojáky a zbraně, ne Kyjev. Ukrajinci jsou osm let zaměstnáni bojem na Donbasu a jen šílenec by mohl věřit, že by si k tomu ještě přidali nějaký výpad do Ruska. Proč by to dělali?

Možná měl ale Putin, jak je teď pod vlivem myšlenek z ruské historie, na mysli něco jiného. Možná ho inspiroval patriarcha Kirill, který invazi považuje za svaté tažení proti ďábelským homosexuálním silám. Protože žádný průvod Gay Pride se k ruským hranicím nepřibližoval (při své barevnosti by ho ostatně hned musela ještě z dálky zaregistrovat i zrezivělá ruská pozorovací technika), muselo jít zřejmě o invazi zlých LGBT duchů. Čelit něčemu takovému muselo být pro ruského vojáka jistě náročné, tím spíš, že ani ruský často nebyl. Zřejmě pocházel z Tuvinska a podobných míst, kde se na nějaké duchy nepochybně věří.

Po zadržení šamana Gabyševa, který pěšky putoval do Moskvy vyhánět Putina, je to další malé vítězství Kremlu. Šaman Gabyšev je po zásahu bdělých orgánů momentálně v blázinci a zlí neviditelní duchové byli odraženi.

Rusko je vůbec mysteriózní země. Putin nejdřív tvrdil, že při anexi Krymu tam ruští vojáci nebyli, aby je zanedlouho vyznamenal za to, že tam byli. Současně někde být a nebýt, to je výkon. Na to je snad jedna medaile málo. Účastníci toho bytí/nebytí by měli být vyznamenáváni každoročně.

Veteráni mívali v SSSR také privilegium, že směli v obchodě předbíhat ve frontě. To by se mohlo hodit, pokud tedy s ohledem na propad ruské ekonomiky na konci fronty bude nějaký skutečný, a ne jen duchovní produkt.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články