Stav europoslance Pospíšila se zhoršil. Kvůli koronaviru je v nemocnici

Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil (TOP 09)

Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil | FOTO: TOP 09

Zdravotní stav českého europoslance a zastupitele hlavního města Prahy Jiřího Pospíšila (TOP 09) se zhoršil. Kvůli nákaze koronavirem byl hospitalizován ve Fakultní nemocnici Motol, informoval server Seznam Zprávy.

Před několika dny Jiří Pospíšil oznámil, že se nakazil koronavirem. Informoval o tom i své fanoušky na twitteru. „Právě mi byl potvrzený pozitivní výsledek na covid. Nyní jsem v domácí izolaci a čekám na krajskou hygienickou stanici a na vytrasování kontaktů. Doufejme, že alespoň moje snaha vždy nosit respirátor, abych nikoho nenakazil, nevyšla nazmar,“ napsal.

Nejprve se léčil doma. Jeho stav se ale během několika dní zkomplikoval. „Měl jsem téměř permanentně 39 (stupňů) horečky, dostal jsem zápal plic a začal mít problémy s dýcháním,“ uvedl.

„Jsem na kyslíku,“ sdělil. V současné době se léčí ve Fakultní nemocnici Motol, kde o něj pečují zdravotníci z oddělení ARO.

Bývalý český premiér Petr Nečas s manželkou Janou  (ČTK)

Jiří Pospíšil není první, kdo se na politické scéně nakazil novým typem koronaviru. Se stejným onemocněním se léčila i poslankyně a exministryně Karla Šlechtová (ANO), která si také stěžovala na horečky. Kromě toho bylo její onemocnění doprovázeno bolestmi kloubů a svalů.

Naopak téměř bezpříznakový průběh mělo onemocnění u poslanců Marka Výborného (KDU-ČSL) a Františka Navrkala (Piráti).

V uplynulých týdnech se koronavirem nakazili také šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek, ředitel Státního zdravotního ústavu Pavel Březovský a hlavní hygienička Jarmila Rážová, která se podle svých slov po nemoci již vrátila do práce.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]