Stav prezidenta není vážný, oznámil premiér Babiš. Mluvčí Ovčáček stále mlčí

Premiér Andrej Babiš a prezident Miloš Zeman (ČTK)

Premiér Andrej Babiš a prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Ohledně zdraví prezidenta nejsou na místě žádné obavy, prohlásil premiér Andrej Babiš v rádiu Impuls. Podle předsedy vlády není jeho stav vážný. Miloš Zeman byl v úterý dopoledne převezen do pražské Ústřední vojenské nemocnice. Mluvčí prezidenta ani po více než čtyřiadvaceti hodinách o důvodu hospitalizace veřejnost neinformoval, nekomunikuje ani s novináři.

Podle premiéra by bylo lepší, kdyby mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček dal veřejnosti nějakou pozitivní zprávu. „Já mu snad napíšu,“ řekl Babiš v rádiu Impuls. „Ohledně zdraví pana prezidenta nejsou na místě žádné obavy. Jsem pravidelně informován, jeho stav není vážný,“ oznámil ministerský předseda. 

Osudová přitažlivost. Andrej Babiš s Milošem Zemanem v roce 2002. (ČTK)

Hospitalizaci prezidenta premiér potvrdil už v úterý. „Moc teď myslím na pana prezidenta Zemana a přeju mu vše dobré, ať je brzy zdravý, plný sil a elánu. ÚVN je podle mě to nejlepší pracoviště v naší zemi a jsem rád, že je v těch nejlepších rukou,“ objevilo se na jeho sociálních sítích. 

Proč však Babiš zastupuje prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka, zůstává otázkou. Ovčáček se totiž k pobytu hlavy státu v nemocnici nevyjádřil ani v úterý, ani ve středu. Na svém twitterovém účtu pouze sdílel žalmy a vyzýval, aby lidé volili hnutí ANO.

Volme Ano. Není dokonalé, ale fakt brání tuhle republiku, co to jen jde. Andrej Babiš je složitej člověk, ale dejchá za tuto zemi (Slovák poznal její krásu!). Tak se vykašlete na XY, a hoďte to Andrejovi,“ tweetoval Ovčáček ve chvíli, kdy se veřejnost ptala na stav prezidenta.

Miloš Zeman nastoupil do Ústřední vojenské nemocnice krátce po jedenácté hodině, ještě před prezidentskou kolonou dorazila i jeho manželka Ivana. „Ano, měl by být dneska hospitalizovaný,“ potvrdila v úterý webu iRozhlas.cz mluvčí vojenské nemocnice Jitka Zinke. Další podrobnosti však neuvedla. „Nevím, na jak dlouho, proč a jak. Zákon mě neopravňuje k tomu, abych tyto informace poskytla,“ dodala. Důvody hospitalizace do současné chvíle neupřesnil ani mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. 

Prezident byl hospitalizován už několikrát v rámci rekondičních pobytů. Loni v srpnu si zlomil ruku a několik měsíců nosil ortézu. Zeman trpí neuropatií dolních končetin, kvůli které je na invalidním vozíku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]