Stav prezidenta se zřejmě zhoršil. Neví, co se tu dělo před rokem 1989

Prezident Miloš Zeman a mluvčí Jiří Ovčáček (ČTK)

Prezident Miloš Zeman a mluvčí Jiří Ovčáček | FOTO: ČTK

„Ani Státní bezpečnost neměla takovou drzost, jako BIS, aby radila, co se má učit ve školách.“ Tato slova vypustil Miloš Zeman ve svém PR pořadu na TV Barrandov u politika Jaroslava Soukupa. Co to znamená? Znamená to, že zdravotní stav prezidenta je zase o krok dále. Že si Miloš Zeman nepamatuje, v čem žil do roku 1989, nebo že si to nechce uvědomovat, nebo že opět záměrně lže.

Všechny možnosti jsou smutné a děsivé. Zemanovi už při jeho výstupech nezbylo nic jiného, než kolaborantská rétorika a absolutní boj proti vlastní republice. Dokazuje to v podstatě každý týden. V posledních měsících například kauzou Nikulin (čistý boj za zájmy Ruska a proti zájmům USA, našeho spojence), kauzou Novičok (rozpoutal kampaň proti vlastní zemi v zájmu Ruska a jeho střetu s Británií), kauza Huawei (v zájmu Číny opět bojuje proti tajným službám země, ve které je prezidentem), a tak dále.

A teď je tu hájení estébáků. Ti totiž byli hodní. A BIS je zlá. Ta upozornila, že na školách se stále učí podle sovětské verze moderních dějin. A to mělo několik následků. Na Hradě je zle, protože na Sověty se nesmí sahat. Ti jsou posvátní. A druhý dopad, protože téma řešilo vedení BIS i s vedením ministerstva školství, dozvěděl se následně ministr školství Plaga z Lidových novin, že už asi nebude ministrem školství. To je běžná praxe u Andreje Babiše. Nejdříve lidi, které chce vyhodit, nechá pošpinit ve svých novinách. Když se členové vlády rozhodli být členy vlády, tedy podřízení estébáka, museli počítat s tím, že na ně budou použity estébácké metody.

Ale zpět k panu prezidentovi. Česká republika dospěla zřejmě do chvíle, kdy by s prezidentem na jednání měl chodit ještě člověk, který předem upozorní partnery, aby slova Zemana nebrali moc vážně, protože už to má trošku pomotané.

Lež o StB a školství je totiž něco tak šíleného, že je jí schopen jen Miloš Zeman. Estébáci nejen, že určovali, co se děti budou učit a hlavně co se nebudou učit, ale také mlátili a zavírali učitele i žáky a studenty, kteří stanovené osnovy nedodrželi. A nebo je seřezali a vyhodili ze školy, případně nevzali na školu jen kvůli tomu, jaké měli názory, rodiče, tetu, vlasy, nebo jakou poslouchali muziku.  Před několika dny deník FORUM 24 uveřejnil rozhovor s jedním z čelních představitelů undergroundu, Františkem Čuňasem Stárkem, ve kterém popisuje, jak jeho kamarádku, jinak vzornou učitelku, estébáci tak moc chtěli vyhodit z práce, ale neměli na čem, až našli na jednom výkresu hocha, kterého učila, britskou vlajku namalovanou na stěžni lodi. Za to jí pak vyhodili.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]