Ovčáček naříká, že je Česká televize ošklivá na Babiše a Zemana. Štěpánek by ji zboural

Miloš Zeman a Andrej Babiš na Čapím hnízdě. (ČTK)

Miloš Zeman a Andrej Babiš na Čapím hnízdě. | FOTO: ČTK

Tvrdá kritika absolutně všeho, co souvisí s Českou televizí, od Otázek Václava Moravce a Reportérů ČT, přes Angeliku a Kojaka až po architekturu budov ČT na Kavčích horách. Taková byla úterní „konference“ nepřátel ČT, kterou svolal senátor a Zemanovec Jan Veleba. Kromě něj vystoupil například mluvčí Miloše Zemana Jiří Ovčáček, hudebník Petr Štěpánek nebo dopisovatel Babišových Lidových novin Jan Schneider.

Všichni vystupující by situaci České televize řešili radikálně. Podle nich dává prostor jen jednomu názorovému proudu. Například Petr Štěpánek by instituci zrušil, budovy na Kavčích horách zboural. „Česká televize je hlásnou troubou jedné názorové skupiny, eurohujerské. ČT se postupně přeměnila v informační zločineckou organizaci, vysílá cinknuté informace. K čemu je nám ČT? Aby politicky korektně prznila uši už i našim dětem?“ hřímal hudebník a spisovatel Petr Štěpánek, který byl do loňského roku členem ODS, nyní vede Alternativu pro Českou republiku.

Jeho názorový kolega, úředník Jiří Ovčáček, si zase postěžoval, že Reportéři ČT jsou oškliví na Miloše Zemana a Andreje Babiše. „Reportéři ČT jsou zaměřeni proti panu prezidentovi a předsedovi ANO,“ prohlásil Ovčáček, bývalý redaktor komunistických Haló novin.

Kromě překvapivě ostrých vyjádření se objevily i vyloženě humorné momenty. Například když Jan Campbell chválil nezávislost televizní tvorby v Rusku. „Jsme v zemi, která bude delší dobu pod americkou kontrolou,“ řekl také Campbell, jehož články je možné najít na některých proruských webech.

Nejčastějším terčem vystupujících byli Reportéři ČT, Schneider zmínil i Václava Moravce. „Tragickým formátem jsou Otázky Václava Moravce, je to nazváno po moderátorovi, který pořad uzurpoval,“ řekl Schneider, fanoušek proruských webů, který však dostává prostor i v Lidových novinách Andreje Babiše.

Setkání naplnilo očekávání. Kritiku ČT ze všech stran od souputníků Miloše Zemana, Andreje Babiše a fanoušků proruské propagandy. Úterní seance v senátu byla dalším důkazem, že Česká televize plní svoji úlohu dobře a je potřeba bránit její nezávislost před podobnými figurkami.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]