Stevard se podělil o nejotravnější věci, které lidé předvádějí v letadle 

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Cestování je pro někoho samozřejmostí, jiní lidé ho zase berou jako něco výjimečného. Například letadlo občas vyvolává strach, jindy je zase důvodem k otravným dotazům směřovaným na palubní personál. Tak to alespoň prezentuje jeden ze stevardů na TikToku.

Dave Anica je na sociální síti populární díky svým videím, která prezentují jeho práci a všechno s ní spojené. Jako člen palubního personálu podle svých slov zažívá spoustu otravných momentů. 

Ve videu, které už vidělo více než půl milionu uživatelů TikToku, konkrétně ukázal, co se mu při jeho práci stává. Ve scénce například ukazuje klasickou situaci při placení občerstvení, které v letadle prodává. „Takže vaše celková částka je 34,50 liber, prosím,“ říká Dave, na což cestující odpovídá: „Proboha, proč je to tak drahé?“ „Vypadám snad, že dělám ceny, madam?“ ptá se stevard.

Další věc, kterou stevard nedokáže pochopit, je, když se cestující ptají, proč je záchod zamčený. „Nejspíš proto, že je někdo uvnitř,“ zní klasická Daveova odpověď. Když se ho lidé nechápavě zeptají, jak na to přišel, odpoví jednoduše: „Protože lidé obvykle toaletu zamykají, když ji chtějí použít.“

Poslední věc, která ho podle jeho slov přivádí k šílenství, je, když lidé vstávají dříve a strkají se, aby se pokusili dostat z letadla rychleji. Zejména ti, kteří sedí v zadní části letadla. Ve scénce Dave říká: „Právě jsme přistáli ve vaší cílové destinaci. Cestující, kteří sedí vzadu a už si stoupli, prosím, zase si sedněte. Jste poslední, kdo má odejít.“

Videa letušek a stevardů jsou obzvlášť na TikToku velmi populární. Lidé totiž mají možnost se na jejich práci podívat z druhé strany a občas to podle komentářů u příspěvků vypadá, že si jich po zhlédnutí klipů začali víc vážit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články