Stížnosti proti vazbě v kauze privatizace bytů v Brně podali všichni obvinění

Ilustrační foto (ČTK / Petr Švancara)

Ilustrační foto | FOTO: ČTK / Petr Švancara

Stížnosti proti vazbě si v kauze černovické pískovny a privatizace brněnských městských bytů podali všichni obvinění. Ve čtvrtek o tom informovala mluvčí krajského soudu Klára Belkovová. Policie v kauze obvinila sedm lidí a dvě firmy, všech sedm lidí městský soud poslal do vazby.

„Stížnosti obviněných proti usnesení o vzetí do vazby byly Krajskému soudu v Brně doručeny dne 8. 11. 2022 a 9. 11. 2022. Soud by měl o stížnostech rozhodnout v neveřejném jednání příští týden,“ uvedla mluvčí.

(Týdeník FORUM)

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu zasahovali v Brně 18. října, zadrželi deset lidí. Tři později propustili. Ve věci obvinili sedm lidí, městský soud je všechny poslal do vazby 20. října. Obviněné jsou i dvě firmy, z nich jedna je Ing-Czech. Mezi obviněnými je například bývalý tajemník radnice Brno-střed Radovan Novotný, podnikatel Michal Horký a nyní už bývalí jednatelé pískovny Jiří Novotný (ČSSD) a Jiří Hasoň (KDU-ČSL).

Kauza má podle některých médií dvě větve, jednou z nich je pokus o ovládnutí pískovny, druhou privatizace městských domů. Horkého policisté podle dřívějších informací některých médií považují za hlavu organizované zločinecké skupiny.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články