Sto milionů za zbytečnou nemocnici. Stejnou částku jsme už dali Babišovi na toastový chleba

archiv

Toastový chléb z Penamu | FOTO: archiv

Fakultní nemocnice Bulovka vyčíslila náklady na polní nemocnici v Letňanech, která nakonec nebyla vůbec využita, na sto milionů korun. Připomíná vám tahle částka něco? Mohla by. Dalších sto milionů totiž stála nová „inovativní“ linka na výrobu toastového chleba z holdingu Agrofert. 

Vyhazování peněz oknem během krize. Tak by se dalo shrnout diletantství vlády premiéra Andreje Babiše. Sto milionů korun stála nemocnice, z níž ani nebylo možné (nebo toho nikdo nebyl schopen) udělat očkovací centrum. K čemu taky, když nemáme ani vakcíny, které by bylo možné občanům plošně aplikovat.

Sto milionů je zjevně oblíbená částka, protože právě tolik neproplatila Evropská komise České republice kvůli tomu, že toastová linka Pekárny Zelená louka ze společnosti Penam nebyla tak inovativní, jak měla být. Lépe řečeno nebyla inovativní vůbec. Jenže holding Agrofert o peníze rozhodně nepřišel, byly zaplaceny z peněz daňových poplatníků.

Bylo by zajímavé se zamyslet nad tím, jestli tahle vláda vůbec nějaké peníze dovede utratit smysluplně. Tedy smysluplně z hlediska českých občanů, nikoli z hlediska různých zájmových skupin s Agrofertem v čele.

Stavba a následné rušení polní nemocnice je typickou ukázkou naprosté marnosti, která naší zemi vládne. Neschopnost, nekoncepčnost, žádné pořádné řešení, žádní odborníci. Jen náhodná rozhodnutí, čekání na průzkumy veřejného mínění a mezitím snaha stále více obohacovat firmy pana premiéra.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner