Zájem lidí o mítink Tomia Okamury, kapely Ortel a předních evropských obchodníků se strachem, který se uskutečnil ve čtvrtek na Václavském náměstí, byl tak nízký, že SPD musela regionálním organizacím strany zaplatit autobusy, které lidi do Prahy odvezly. Upozornil na to server E15.cz. Informaci, že autobusy dostanou proplaceny, dostaly regionální buňky SPD přímo od vedení.

A tak obdivovatelé Okamury vyrazili například z Libereckého, Ústeckého, nebo Jihomoravského kraje. A pozvánku do autobusu zřejmě nedostal jen tak někdo, ale skutečně prověření obdivovatelé Okamury. „Chtěli jsme se vyhnout provokacím ze strany zelených kokrhelů, jeli s námi jen lidé, které známe,“ vysvětlil podle aktualně.cz poslanec SPD Radovan Vích, který je zároveň i předsedou SPD v Libereckém kraji.

Nové informace dokreslují čtvrteční demonstraci a především fakt, že Okamura a strašení uprchlíky už v České republice nikoho moc nezajímá. Na demonstraci se sešlo jen několik stovek lidí, z nichž podstatnou část si musel sám navozit, aby neměl před kolegy, kteří straší v dalších zemích, ostudu.

A podle fotogalerie si Okamura do Prahy přivezl skutečnou elitu národa. U některých lidí byly k vidění nacistické symboly, minimálně jeden člověk v davu hajloval.

Na to, jak má vypadat skutečná demonstrace, se Okamura a spol. mohli podívat v pondělí. Kdy v centru Prahy a ve stovce dalších měst a obcích demonstrovali lidé proti Babišovi a Zemanovi, jeho kamarádům.

Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora