Když deník FORUM 24 zveřejnil článek se vzkazem premiérovi Andreji Babišovi, vzbudilo to mezi čtenáři velkou pozornost. Mnoho z nich totiž vnímá jako naprosto skandální, že jsou dotace pro holding Agrofert, které nyní firma nedostává z Evropské unie, vypláceny z českého státního rozpočtu. A tak jsme se rozhodli, že umožníme lidem, aby se ke vzkazu přidali – a vznikla petice, kterou můžete podepsat ZDE.

Co Andreji Babišovi vzkazujeme? Toto: „Pane premiére, kdy občanům vysvětlíte skutečnost, že po zastavení evropských dotací dostávají firmy z Vašich svěřenských fondů dál dotace z rozpočtu České republiky? Kdy tento penězovod k firmám, z nichž máte jako jediná osoba zisk, zastavíte?“

Téma vyplácení dotací pro Agrofert se znovu otevřelo po nepříliš lichotivé reportáži německé veřejnoprávní televize ZDF. Ta jasně ukázala, jak velký problém Česká republika má. A postavila ji vedle Maďarska a Rumunska.

Dotace pro Babišovu společnost byly zastaveny kvůli vyšetřování Evropskou komisí. Ta se na podnět Transparency International a Pirátů zabývá tím, zda je Babiš konečným beneficientem Agrofertu, který je momentálně ve svěřenském fondu. V takovém případě totiž podle článku 61 Finančního nařízení EU nemůže být zároveň ve vysoké politice.

Revue Forum Banner