Stovky tisíc nadšenců chtějí proniknout do Oblasti 51. Nebudou zklamáni?

Facebook/Steven Taylor

Pokud by chtěli Američané něco skutečně utajit, není snad horší místo pro takový podnik, než je bájná Oblast 51. Ano, to je ta, kde americká vláda údajně ukrývá mimozemšťany, kteří na Zemi ztroskotali s létajícím talířem. A je to tak tajné, že si o tom můžete počíst v kdejakém časopise i s obrázky nebohých vesmírných trosečníků. Také se tu prý testuje cestování v čase, systémy řízení počasí a všelijaké portály, kterými se dá proniknout do jiných dimenzí a podobné kratochvilné záležitosti.

Aktualitou je nyní akce vyhlášená na Facebooku, jejímž cílem je 20. září masově proniknout do této oblasti a zjistit, jak to s těmi mimozemšťany je. Z počátku to byla taková recese, která zaujala jen pár lidí, ale teď už se hlásí asi půl milionu zájemců prohlašujících, že se dostaví. Kolik jich doopravdy přijde, to se samozřejmě neví, víme jak je to s účastí na akcích vyhlášených na Facebooku, nicméně místní úřady už mají obavy a chystají se na nejhorší. Americká armáda varuje a podnikatelé v místě se těší, že obchody poběží dobře.

Jenže stojí to skutečně za to? I kdyby se někomu povedlo proběhnout dost daleko, co by asi tak našel?

Jediné ověřené informace o tomto místě pocházejí z amerických federálních vládních zdrojů. Předně se ve veřejných prohlášeních amerického letectva Oblast 51 skoro nikdy neuvádí tímto jménem. Často se označuje jako „operační místo“ nebo „vzdálené oddělení Edwardsovy letecké základny“. Oblast 51 je je jen takové označení v běžné řeči.

Ačkoliv kolem Oblasti 51 existuje samozřejmě nějaké utajování, jak to u vojenských základen bývá, je ve skutečnosti jedním z nejznámějších vojenských zařízení na světě. CIA veřejně přiznala existenci základny v roce 2005 a to na základě žádosti veřejnosti o poskytnutí informací. Projekty a výzkumy, které tam probíhají, jsou ale přísně tajné.

Oblast má také zvláštní výjimky ohledně ochrany vzdušného prostoru kolem ní. Případní narušitelé jsou varováni, že proti nim může být použita smrtící síla. Lidé, kteří by tam chtěli přece jen vejít, nebo se tam dostat poklusem, jak by to mělo být v případě zmíněné akce, budou zachyceni detektory pohybu, kamerami a dalšími bezpečnostními systémy.
Protože žijeme v 21. století, mohlo by vás samozřejmě napadnout, že si ta místa pohodlně prohlédnete na Google mapách. Máte ale smůlu.

Když v Mapách Google vyhledáváte oblast 51, okolí najdete, ale samotná základna tam není. Zobrazí se vám záměrně jako pusté písečné místo.

Veřejně je známo a oficiálně to sdělila i americká vláda, že že se na základně v 50. letech testovalo špionážní letadlo U-2. Edwardsova letecká základna nebyla vyhovující, tak byly testy přesunuty sem. V 60. a 70. letech se tu také testovaly sovětské stíhačky, které se Američanům podařilo získat. Bylo třeba Sovětům utajit, že americká armáda má k dispozici stíhačku MiG-21. Později se tu vyvíjel a testoval letoun Nighthawk F-117.

Pokud bychom se drželi staré zásady, že nejpravdivější vysvětlení bude nejspíš to, které je nejjednodušší, tak jde skutečně především o místo, kde se zkouší nová vojenská technika. Pokud by chtěl někdo utajit přítomnost mimozemšťanů, snad by bylo výhodnější je ukrýt rovnou v nějakém hollywoodském filmovém studiu ve skladišti rekvizit, protože tam by si toho nikdo ani nevšiml.

Pochopitelně je vždycky nějaká nenulová pravděpodobnost, že je to jinak. Tak můžeme vetřelcům jen přát, kdyby náhodou proběhli nějakým portálem do jiné dimenze, aby zase trefili zpátky. To by si ale asi úřady pohlídaly, protože vysvětlovat zmizení půl milionu lidí by jistě vyžadovalo zvýšenou dovednost různých tiskových oddělení.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner