Strana jedna je totéž co strana dva a otvírák je na prodej. Tragédie jménem MF DNES

Eric Drooker

Strana jedna je totéž co strana dva. Není v tom žádný rozdíl. Titulní otvírák se dá koupit a nemusí být označený jako inzerce. Babiš je Bába a to, že mu patří noviny, těmto novinám jen prospívá. To jsou názory šéfredaktora MF DNES Jaroslava Plesla. Svěřil se na besedě Vyšší odborné školy publicistiky, kde odpovídal na otázky studentů. Jak to na besedě vypadalo, zachytil studentský magazín Magazín20.

A beseda to musela být tuze moc zajímavá. Především ukázala, že studenti si moc dobře uvědomují, co se v ČR děje. A Pleslovi to jasně naznačili. Například je zajímalo, proč po rozsáhlé demonstraci proti mlátičkovi Ondráčkovi list otiskl jako titulní téma informaci o zbytečnosti autolékárniček. Na to Plesl vysvětlil, že šlo o inzerci. Tak ovšem text nebyl označený. Že by si bylo možné přes inzerci zakoupit titulní otvírák, to je opravdu velmi unikátní. Řekl také, že o demonstraci informovali na straně dva a že on nevidí žádný rozdíl mezi stranou jedna a stranou dva. Jsou prý naprosto stejné. Tragédie, naprostá tragédie.

Kouzelná je tato věta Jaroslava Plesla: „Babiš mě nezajímá! Není vlastníkem Agrofertu, není mým šéfem.“ Tak určitě. Mimochodem, na studenty udělal moc „dobrý“ dojem. Když mu pokládali nepříjemné otázky, byl arogantní, školil studenty, že o tématu nic nevědí, a kroutil se. Studenti se mu několikrát vysmáli, když mu nevěřili, že říká pravdu.

Pan šéfredaktor se také svěřil s tím, že je dobře, když premiér vlastní noviny. Plesl se tak podle svých slov cítí pod větším tlakem a celkově to novinám prospívá. Opravdu děsivé myšlenkové pochody.

Co se stalo s kdysi kvalitním deníkem Mf Dnes, je tragické. Člověk by si myslel, že ti, kteří noviny zničili, se budou stydět a budou mlčet. Jenže oni se nestydí. Myslí si, že je to normální. Že je normální zatajovat informace o premiérovi, že je normální brát si peníze od politika, že je normální manipulovat veřejné mínění. Nejde o novináře, ale o propagandisty vládnoucí garnitury.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]