Strana Svobodní nás obdařila záhadným billboardem. Nebo si z nich někdo dělá legraci?

(F24)

FOTO: F24

Billboardy rostou víc než houby a úroda je to výživná. Dočkali jsme se i dávky tajemna. Nad hlavami občanů se náhle zjevilo sdělení (zjevení?) na černém podkladu. „30 let lžou. Nenechte se opít rohlíkem. VOLTE SVOBODNÉ.“

Je to takový projektivní test, zdá se. Vidět v tom můžeme cokoli. Třicet let, to je od roku 1988? Že lhala KSČ? Tak to víme. A kdo potom? Havel, Klaus, Zeman, Lux, Grebeníček, Filip, Vyvadil, Sládek, Kalvoda, Kalousek, Česká televize, očkovací lobby, sionisté, zednáři, automobilky, Simpsonovi, časopis Myslivost, H-systém, Halina Pawlovská, baba Wanga, meterologové, politologové, futurologové, neziskovky a ziskovky? Snad smí autoři toho sdělení aspoň naznačovat.

Jaké SVOBODNÉ ale volit? Není tam žádný odkaz. Jako že ne ženaté a vdané? Nebo volit někoho, kdo se osvobodil od hříchu, alkoholu, gamblerství? To by se mělo nějak vysvětlit.

Jestli jde o stranu Svobodní, tak ti to mají celkem dobré. Ti nemohou lhát celých třicet let, protože tu před třiceti lety nebyli. Asi tak třiceti procentům českých voličů jde samozřejmě namluvit, že tu Svobodní působili už po Bílé hoře a jen se maskovali jako jezuité (ta černá barva by se k takovému sdělení hodila), ale ten zbytek by třeba zapochyboval.

Ale nechme bohatou historii české pravdomluvnosti teď stranou. Jde o to, co se právě děje.

V programu Svobodných čteme: „Je třeba připravovat jak včasné oddělení České republiky od Unie, tak i alternativní podobu spolupráce. Proto Svobodní navrhují hlasování o vystoupení z Evropské unie a jednoznačně doporučují, aby Česká republika z EU vystoupila.“

Tady by bylo dobré se zaměřit na prokázané lhaní. Došlo k němu ve Velké Británii, když se občanům před referendem o brexitu nestydatě lhalo a dnes, když je jasné, jak tvrdý dopad bude vystoupení z Unie pro lidi mít, se pokračuje v orgiích mlžení, vytáček a zmatených manévrů. A co se toho tam navykládalo, jak země ušetří a uzavře si výhodné dvoustranné dohody a podobné pohádky. A nic z toho. Hlasatelé brexitu mezitím z první linie svižně zběhli, aby je s tou spouští nikdo nespojoval, ale to mají marné.

Kdo hlásá czechxit, ať se s tím nejdřív seznámí a zváží, jestli chce svým natvrdlým rohlíkem dál opíjet prosťáčky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]