Strašné spiknutí: za miliardy dolarů bude vytvořen nový Homo Soros

Antisemitský výtvor na jedné z londýnských ulic.  Tajné židovské spiknutí řídí svět. (youtube)

Antisemitský výtvor na jedné z londýnských ulic. Tajné židovské spiknutí řídí svět. | FOTO: youtube

Fantazie šiřitelů konspiračních bludů není tematicky moc pestrá. O to více recyklují své oblíbené. Jedním z nich je temná role miliardáře George Sorose při řízení světa.

Pokud si někdo myslí, že takové blepty nikdo nečte, je dobré ho trochu vyvést z omylu. Ukážeme si to na praktickém příkladu.

FORUM 24 (archiv)

Dezinformační server Svobodné noviny přinesl 5. února článeček, kde se dočteme: „Miliardy dolarů, které Soros investoval do světa kultury, akademické obce a médií, mu umožnily »plodit« Homo Sorose, lidi, kteří vědomě či nevědomě uskutečňují jeho plán pro svět: totální atomizace společnosti; zbavení lidí přirozených vazeb, kořenů, a tedy jasné identity, píše filozof Wojciech Golonka pro týdeník Do Rzeczy.

Extrémní požitkářství dneška je dokonalým trhem pro Sorosovy navrhované služby. Panem et circenses (latinsky: chléb a cirkusy) (opravdu to překládají takto – pozn. red.) byly dnes nahrazeny genderem a konzumací, s dalším uspokojením z péče o zelený řád a kult matky přírody. Sorosovy ideály se dostaly i do Vatikánu, jehož ministr zahraničí se neustále účastní akcí směřujících k umožnění práv uprchlíků všem migrantům. Copak Vatikánský rozhlas neprohlašuje, že každý člověk má právo si vybrat, kde na Zemi bude žít a kde se mu to hodí?

Pokud jde o struktury EU, není tomu jinak. Sorosova agenda se tam setkala s mimořádně sympatickým pochopením komisařů a velkých skupin poslanců. Navzdory zavedeným smlouvám přebírá jeho agenda politiku EU. Situace dosáhla takové úrovně, že se Sorosovi přezdívá »Loutkař«… Vytváření Homo Sorose potrvá tak dlouho, dokud bude možné zlepšit současné modely sociálního fungování a zrušit zbývající hranice. Nejsou snad přirozené vazby rodičů a jejich dětí takovou hranicí? Není takový soukromý majetek? Je to nadsázka? Vždyť proces nahrazování starých teorií lepšími nemá konce. A co je špatného na tom, když následní bohové trochu zaexperimentují a udělají lidstvo šťastným?“

Tak dobře, jeden článek na webíčku, který měl kdysi přibližně 160 tisíc přístupů za měsíc. Když se ale chceme podívat, jestli někdo jiný také nepíše o „Homo Soros“, zjistíme, že přesně ten samý článek téhož autora najdeme v polštině na pch24.pl („Homo Soros“, czyli jak pewien filantrop próbuje wyhodować nowego człowieka), v angličtině na rmx.news (How George Soros is trying to create a new kind of human – Homo Soros), v češtině pak také na Pravdive.eu a ve slovinštině na webu nova24tv.si s titulkem „Homo Soros“ ali kakšno novo človeško vrsto vzreja samooklicani filantrop.

To už je hezká internacionála. Teda, to muselo dát příšernou práci, a přitom taková blbost, co?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia[email protected]