Strážník šmíroval modelku ze služebního vrtulníku. Za nahé fotky zaplatí policie

Eric Drooker

Bývalá modelka Tracy Dixonová vyhrála první kolo sporu s britskou policií. Podle deníku New York Post měl jeden z jejích důstojníků zneužít vrtulník, aby mohl nahou ženu fotografovat a natáčet na její zahradě. Soud uznal jeho vinu a žalobkyni přiznal odškodnění, jehož výše je ovšem utajena.

Dixonová se tentokrát nesoudila přímo se strážníkem Adrianem Pogromem, ale rovnou s celou policií. Podle tvrzení bývalé modelky jí totiž oddělení v Jižním Yorkshiru způsobilo úzkost, když odmítlo sdělit, jak dlouho a často byla důstojníkem šmírována. Poškozená žena navíc žádala o odškodnění ve výši 200 tisíc liber (téměř šest milionů korun). Kolik nakonec dostala, zůstane zřejmě skryto.

Jak potvrzuje list Daily Mirror, sám Pogrom své jednání přiznal u soudu již v roce 2017, kdy Dixonová podala první žalobu. Strážníka podezírala, že mohl sledovat i její dcery. Modelka ovšem nebyla jedinou, koho si policista fotil nebo natáčel. Vrtulník použil i k filmování páru, který měl sex na terase, či další nahé dvojice v jejich přívěsu.

Tehdy dostal policista rok vězení a byl propuštěn ze služby. Ke svým fotografickým „výletům“ používal nejen služební vrtulník, ale také speciální techniku, která dokáže zachytit poznávací značku auta z víc jak dvou kilometrů.

Bývalá modelka v minulosti označila policistu za „zvrhlíka financovaného daňovými poplatníky“ a upozornila, že mohl chybět na místě, kde ho bylo třeba. „Když letěl kolem mě kvůli svým sexuálním potřebám, zločinci byli na útěku,“ konstatovala dnes čtyřiapadesátiletá Dixonová.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]