Středula: Z jednání s premiérem jsem rozladěný. Musel jsem se jít projít ven

ČTK

Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula | FOTO: ČTK

Kabinet Andreje Babiše (ANO) ve středu jednal s opozicí, zástupci zaměstnavatelů a odboráři o nových opatřeních, která chce vláda kvůli špatné situaci v Česku zavést. Diskuze probíhala také o prodloužení nouzového stavu. Odborový předák Josef Středula však odešel z jednání velmi rozladěn. Podle svých slov byl svědkem něčeho, co neumí vyhodnotit. 

„Dlouho jsem stál stranou štvanice na vládu. Z dnešního jednání s premiérem jsem ale slušně řečeno rozladěný. Chtěl jsem znát konkrétní plány a řešení velmi vážné situace. Místo toho jsem byl svědkem něčeho, co zatím neumím vyhodnotit,“ napsal na twitteru předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. „Musel jsem se jít projít ven,“ doplnil.

Jednání kritizovala také předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. V rozhovoru pro Seznam Zprávy řekla, že premiér není schopen odůvodnit své kroky a nemá je podložené daty. „Mně už trošku přijde, že jim to je jedno, že si z nás dělají srandičky. Protože to, co se řekne jeden den, druhý den už je popřeno. Na mě to nebudí dojem toho, že vláda ví, jak tu epidemii zkrotit,“ prozradila. 

ČTK

Premiér Andrej Babiš ve středu ráno oznámil, že jeho kabinet bude večer jednat o prodloužení nouzového stavu. Epidemická situace je podle předsedy vlády natolik vážná, že je nutné současná opatření zpřísnit, a pandemický zákon na to nestačí.

„Jsme přesvědčeni, že je potřeba ta opatření zpřísnit a změnit. Pokud to neuděláme, tak skutečně příští dva týdny nás čekají obrovské problémy,“ řekl na tiskové konferenci po jednání vlády premiér Andrej Babiš s tím, že je nutné odvrátit katastrofu.

Za dramatický označil nárůst hospitalizovaných pacientů s onemocněním covid-19 na jednotkách intenzivní péče. Situace jako nyní v Česku podle premiéra dosud nebyla. Ministři proto jednali s opozicí, zaměstnavateli, odboráři a Národní ekonomickou radou vlády (NERV). Od 20 hodin opět probíhá jednání vlády.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner