Střelba v americké škole. Patnáctiletý útočník zabil tři studenty, šest lidí zranil

Ilustrační foto (archiv)

Ilustrační foto | FOTO: archiv

K tragédii v úterý došlo na michiganské střední škole. Patnáctiletý střelec tam zabil tři studenty a dalších šest lidí zranil. Útočníka zadržela policie, která ho následně převezla do vazby. 

Útok se odehrál na Oxford High School v obci Oxford Township, poblíž Detroitu. Vyděšené město, v němž žije zhruba 22 tisíc obyvatel, uklidnila zpráva, že mladíka místní strážníci chytili hned ve škole, kde mu sebrali pistoli, s níž zabíjel.

„Strážníci jej konfrontovali, měl u sebe zbraň, vzali jej do vazby,“ popsal McCabe zásah na následné tiskové konferenci. Dodal, že motiv útoku nezná. Jména podezřelého ani obětí policie v této chvíli nezveřejnila. Oznámila nicméně, že mezi raněnými je i jeden učitel. Zadržený 15letý chlapec byl údajně na dané střední škole ve druhém ročníku.

„Jsem v šoku, je to zdrcující,“ řekl médiím šéf školského systému v Oxford Township Tim Throne.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]