Žena postřelená na úřadu práce zemřela, policie útočníka dopadla v centru Prahy

Policie údajného útočníka dopadla (Policie ČR)

Policie údajného útočníka dopadla | FOTO: Policie ČR

V úterý dopoledne byla v Praze postřelena padesátiletá pracovnice úřadu práce, která musela být ve vážném stavu převezena do nemocnice. Svým zraněním bohužel nakonec podlehla. Policistům se po několikahodinovém pátrání podařilo útočníka dopadnou. Má jít o stejného člověka, kterého kriminalisté hledali v souvislosti s případem poleptání kyselinou ve středních Čechách.

„Policisté aktuálně zasahují v ulici Bělehradská, kde mělo dojít ke střelbě a zranění jedné osoby. Po pachateli nyní pátráme,“ oznámila policie na twitteru krátce po jedenácté hodině.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Do vzduchu vzlétl také policejní vrtulník, který po pachateli pátral mezi činžovními domy. Budovu úřadu práce pročesávali také členové Útvaru rychlého nasazení.

„Na místě jsme ošetřili padesátiletou ženu. Svědci za pomoci dispečerů provedli také úspěšnou resuscitaci. Žena byla s velmi vážným zraněním transportována do nemocnice,“ potvrdila mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

Po čtrnácté hodině policie informovala, že žena zraněním podlehla. „Z nemocnice přišla velmi smutná zpráva. Postřelená žena zranění podlehla. Případ vyšetřují kriminalisté z oddělení vražd pražské policie. Po pachateli pátrají stovky policistů a děláme maximum pro jeho dopadení.“

To se nakonec podařilo okolo patnácté hodiny. „Pražští kriminalisté muže vypátrali v centru metropole a zadrželi za pomoci donucovacích prostředků. Muž je podezřelý z trestného činu vraždy,“ oznámili policisté.

Policie už po střelbě začala pracovat s verzí, že by útočníkem mohl být Jiří Dvořák, který měl ve středních Čechách zaútočit na ženu leptavou látkou a následně zmizet. „Při pátrání po něm pak policisté prováděli vstup do bytu v pražské Libni, kdy měl tento muž na dveřích nainstalovaný nástražný střelný systém, a při vstupu došlo ke zranění sluchu jednoho ze zasahujících policistů,“ popsala policejní mluvčí Hana Křížová. O události jsme informovali v sobotu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]