Střelba v německém Rot am See. Policie uvádí šest mrtvých

Twitter

Šest lidí zahynulo při střelbě ve městě Rot am See na jihozápadě Německa. Potvrdila to policie. Sdělila také, že zadržela člověka, kterého z činu podezírá. Dodala, že podle prvních poznatků se případ zřejmě týká vztahových problémů.

Policie na Twitteru původně informovala, že na místě střelby jsou zranění a pravděpodobně také mrtví. Později potvrdila informace některých médií, že šest lidí zemřelo. Někteří postřelení mají podle médií těžká zranění.

Podezřelý byl zadržen a v tuto chvíli nic nenasvědčuje tomu, že by pachatelů bylo víc a že by střelba měla teroristické pozadí. Policie vychází z toho, že šlo o čin týkající se vztahů, neboť pachatel a oběti se údajně znali.

Bulvární deník Bild na svém webu tvrdí, že pachatelem je muž narozený v roce 1983. Oběti jsou podle televize ntv zčásti jeho příbuzní a pachatelem byl Němec. Podle místního deníku Südwest Presse se tragédie odehrála v místním hostinci.

Policie na místě zasahuje přibližně od 12:45 hodin, v tuto chvíli už má situaci pod kontrolou. Pětitisícová obec Rot am See leží na poloviční cestě mezi Norimberkem a Stuttgartem.

(ct24.ceskatelevize.cz)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner