Střelec z mešity Christchurch Brenton Tarrant pracoval jako osobní trenér v Big River Gym v Novém Jižním Walesu ve městě Grafton. Uvádí to web abc.net.au.

Správkyně tamní tělocvičny Tracey Grayová potvrdila, že muž, který natočil útok a on-line streamoval, je Tarrant.

Muž pracoval v tělocvičně poté, co v roce 2009 dokončil školu a to do roku 2011, kdy odjel na cestu do zámoří, do Asie a Evropy.
„Byl jako trenér velmi oddaný,“ říká paní Grayová.

„Pracoval v našem programu, který nabízí bezplatné školení pro děti v komunitě, a byl v tom velmi vášnivý.“

Podle ní nedělal dojem člověka, který má zájem o střelné zbraně.
„Myslím, že se musel změnit během let strávených v zahraničí,“ tvrdí. Nějakou dobu prý krátce pracoval a pak vydělal peníze na kryptoměnách jako Bitcoin a použil je na financování svých cest. Navštívil Evropu, jihovýchodní Asii a východní Asii a také jel do Severní Koreje. Z této cesty pochází fotografie, jak se skupinu dalších lidí navštívil Velký památník Samjiyon.

repro: abc.net.au

Tarrant sám sebe popisoval jako “obyčejného bílého muže z obyčejné rodiny”, australského rodáka z dělnické třídy z nízkopříjmové vrstvy.

Jeho otec Rodney Tarrant podle místních novin Daily Examiner zemřel na rakovinu ve věku 49 let v dubnu roku 2010.

Tarrant zanechal 74stránkový manifest, kde vysvětluje svůj čin a říká, že chce „vytvářet atmosféru strachu“ a „podněcovat násilí“ proti muslimům. V dokumentu také tvrdí, že měl „krátký kontakt“ s norským masovým vrahem Andersem Behringem Brevikem a že mu Brevik dal „požehnání“ pro jeho útok.

Revue Forum Banner
Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora