Stříhat socialistické vlasy se kapku prodraží. Pokud jsou francouzského prezidenta.

Eric Drooker

Hlava státu má vlasy a vlasy potřebují kadeřníka, to je jasné. Teď se zjistilo, že francouzský prezident Hollande má kadeřníka, jehož služby stojí měsíčně za asi deset tisíc eur, tedy víc než čtvrt miliónu korun. To je asi tolik, kolik ve Francii vydělává ministr. Prezidentův mluvčí Stéphane Le Foll na tom ale nevidí nic zvláštního. „Vlasy si stříhají všichni. Tento kadeřník musel opustit svůj salón a je na příjmu 24 hodin denně,“ komentuje problematiku státnických vlasů. Prý Hollande utrácí o 15 až 20 procent méně, než kdysi Nicolas Sarkozy. Prezident možná ani neví, kolik to stojí, což je asi to jediné, co by ho omlouvalo. Možná se ho někdo mohl zeptat.

24 hodin denně je ovšem jistě značný pracovní záběr, co kdyby se Hollande chtěl nechat stříhat ve tři v noci, že.

Na twitteru už se objevují různé verze, jak by se mohl prezident nechat upravit.

To je prostě socialismus v praxi. Ostatně taky jsme měli socdem ministryni školství, která své dítko posílala do soukromého lycea, aby se naučilo francouzsky. To byl ovšem jiný případ, protože to si platila ze svého. Jen každého napadlo, co si asi tak myslí o svém školství.

V každém případě se zdá, že na tezi, jak se stírají rozdíly mezi pravicí a levicí, něco bude. Aspoň pokud jde o využívání kadeřnických služeb.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články