Střihavka vydělává na islámu, tvrdí Konvičkovi věrní. Je to lež!

Eric Drooker

Antiislamisté propojení na Martina Konvičku na sebe opět upozornili. Ve videu, které spolek Blok proti islámu umístil na internet, obvinili Kamila Střihavku z toho, že v Teplicích pronajímá svůj dům Arabům, a podporuje tím islám. Tato informace je však podle známého zpěváka vymyšlená. Radikální odpůrci islámské víry pouze použili náhodnou podobu muže na videu a Střihavky. Snažili se tím proti němu poštvat lidi, kteří podléhají tlaku některých politiků a médií a děsí se, jak velkou hrozbu nám přijmutí pár set uprchlíků s islámskou vírou přinese. Populární zpěvák už přes svou právní zástupkyni požádal o omluvu. Po výhrůžkách, které dostal, totiž prý nevidí jiné řešení.

reprofoto youtube.com
Podoba s Kamilem Střihavkou je pouze letmá

Střihavka v Teplicích nevlastní vůbec nic

Proti jednání Konvičkova Bloku se Střihavka ostře ohradil krátce po umístění klipu na internet. „Na videu opravdu nejsem já. V Teplicích navíc žádnou nemovitost nevlastním, a tedy ani nepronajímám,“ uvedl server iDnes. „Nevím, co tím autoři videa sledují,“ diví se zpěvák, kterému podle dohledatelných zdrojů skutečně žádná nemovitost v Teplicích nepatří. „Třicet let se snažím dělat svou práci poctivě. K politice se nevyjadřuji, ačkoli mi osud naší země není lhostejný. Má role je ale v něčem jiném,“ vysvětluje rocker.

reprofoto youtube.com
Do obličeje údajnému zpěvákovi na videu vidět není. Pouhému přepisu řeči se věřit nedá.

Za svého kolegu se veřejně postavil Noid

Kromě Střihavky se video dotklo i několika jeho kolegů. Zřejmě nejostřeji zareagoval Václav Noid Bárta na svém facebookovém profilu. „Dlouho jsem se tak nevytočil. Autor videa je prostě dement,“ napsal naštvaný Bárta. Podle něj je smutné, že většina lidí lživou informaci přijme jako holý fakt, a utvoří si tak zkreslený názor. „Jak může bez zjištěných informací takovou zhovadilost vypustit? A bohužel stádo ovcí všemu věří,“ dodává Noid.

ČTK
Noid je Střihavkovým kolegou i kamarádem. Jednání autora videa ho neskutečně rozčílilo

Rozporuplné vyjádření Bloku proti islámu

Přestože autor videa Tomáš Měšťan nadále tvrdí, že na záznamu se skutečně nachází Kamil Střihavka, Blok proti islámu se ústy své místopředsedkyně Jany Volfové raději začal od věci mírně distancovat. „Až dosud jsem byla přesvědčena o tom, že jde o pravdivou informaci. Nyní si ale nejsme jisti, a tak jsme video stáhli. Pokud zjistím, že informace byla nepravdivá, tak se panu Střihavkovi omluvíme,“ uvedla Volfová.

Eric Drooker

Vyjádření na sociální síti už tak sebekritické není. „Blok proti islámu se zastal novináře, který byl napaden při natáčení reportáže o muslimech v Teplicích. Odmítáme manipulaci MF Dnes, že kritizujeme, kdo co vlastní,“ píše se na Facebooku. „Novinář trvá na tom, že muž na videu je pan Střihavka, a proto jsme video do objasnění celé situace stáhli,“ zní další z vysvětlení, proč původně pravé video najednou muselo z internetu zmizet.

Eric Drooker