Stropnický: Opancéřovaným autem budu jezdit jen, když mi to nařídí

Martin Stropnický, ministr zahraničí ČR (ČTK)

Martin Stropnický, ministr zahraničí ČR | FOTO: ČTK

Zpráva o tom, že by měl ministr obrany dostat opancéřované auto, vzbudila rozruch. O nákupu dvou nových vozidel pro rezort Martina Stropnického informoval jako první deník Právo, který také uvedl, že veřejná zakázka ministerstva obrany má hodnotu 14,5 milionu korun. Jak ovšem tvrdí Stropnický, který musel před několika týdny čelit útoku na svůj dům, není opancéřované auto určeno výhradně pro něj. Ministr, který prý výhrůžkám anonymů čelí neustále, prý do nového vozu nasedne pouze v momentě, že to dostane rozkazem.

Noviny úmyslně zamlčely některá fakta

Útok na domov ministra obrany je podle vyjádření jeho rezortu jedním z důvodů, proč se opancéřované auto kupuje. Tuto informaci společně se srovnáním, kdo v tak obrněném autě jezdí ve světě, Stropnického nenechalo v klidu. „Děkuji tímto Novinkám a Právu, že tak usilovně pracují na mém zviditelnění. Ráno zveřejnily úžasnou senzaci, že se pro mě pořizuje pancéřované auto,“ napsal ministr na svůj facebookový profil. „Úmyslně zamlčely, že jde o vůz, který je určen především pro zahraniční hosty, kteří to dost často vyžadují. Proto také MO takovým autem disponuje. Staří? 12 let. Teď se bude nahrazovat,“ vysvětluje Stropnický.

Eric Drooker

Omlouvám se, že když bude hrozit riziko, to auto použiji

Že by se měl nový příspěvek do vozového parku ministra obrany stát standardním přepravním prostředkem šéfa armády, však Stropnický odmítá. „Pokud to dostanu befelem od našich zpravodajců, omlouvám se, ale sednu si do toho auta v případě nutnosti také. Jinak jezdím služebním superbem. To jen pro úplnost,“ komentuje informace v médiích Stropnický. Závěrem také nezapomněl upozornit na fakt, že házení zápalných lahví na jeho dům, ve kterém naštěstí v době útoku nebyl, není ojedinělým případem, kdy se musí strachovat o zdraví. „P. S. Zároveň tímto neděkuji všem těm statečným anonymům, kteří tak často vyhrožují mně i mojí rodině včetně dětí,“ upozornil na nebezpečné praktiky ministr obrany.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články