Student zabil učitele mačetou zřejmě kvůli prospěchu

K tragickému útoku studenta na pedagoga došlo ve čtvrtém patře. (Jiri Matejicek, wikimedia, CC BY-SA 3.0)

K tragickému útoku studenta na pedagoga došlo ve čtvrtém patře. | FOTO: Jiri Matejicek, wikimedia, CC BY-SA 3.0

Dnes po poledni zaútočil na Středním odborném učilišti Ohradní v Praze 4, které nabízí vzdělání například v oborech automechanik, elektromechanik, truhlář nebo zámečník, devatenáctiletý student na jednoho z pedagogů mačetou. Útok na hlavu byl natolik brutální, že muž jej nepřežil. Pachatel poté na místě zanechal vražednou zbraň a z místa utekl, ale byl okolo 13. hodiny zadržen policií v Dolních Břežanech.

Podle výpovědí studentů na místě mělo k útoku dojít o přestávce v kabinetu ve čtvrtém patře. Těžce zraněného pedagoga se pokoušeli oživovat záchranáři, ale nakonec bylo jejich úsilí marné a ing. Jan K., který na škole učil odborné předměty a zároveň patřil k představitelům české jógové komunity, utrpěným zraněním podlehl.

(Týdeník FORUM)

Nikdo další při útoku žádné zranění neutrpěl a škola byla následně uzavřena. Studenti byli ze školy vyvedeni. Student, který muže zavraždil, nebyl podle policie v době zadržení pod vlivem alkoholu, ani žádných drog. Předpokládaným motivem útoku byly spory mezi pachatelem a obětí buď kvůli prospěchu, nebo kvůli zkoušení.

K neštěstí se vyjádřil i ministr školství Petr Gazdík (STAN), který osobně přijel odpoledne do budovy školy. „Strašně mě to mrzí. Věřím, že to bude vyšetřeno, je to odporný a odsouzeníhodný čin,“ uvedl ministr Gazdík.

Ředitel školy Karel Dvořák na webových stránkách odpoledne uvedl, že zítřejší výuka je zrušena.

Se žáky i zaměstnanci školy bude pracovat psycholog, sdělil mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman. „Detaily případu bohužel není možné s ohledem na vyšetřování sdělovat,“ dodal mluvčí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com