Studenti natočili video, aby ukázali, jak důležití jsou prvovoliči

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Důležitost letošních parlamentních voleb si uvědomují i mladí lidé. Právě jejich letošní účast může nastartovat změnu naší politické kultury. Studenti z gymnázií Evolution proto natočili video, v němž chtějí inspirovat mladé lidi, aby se zachovali zodpovědně a zúčastnili se voleb.

Luděk Hamerník a Melanie Urbanová navštěvují gymnázium Evolution, každý však jinde. Přesto se rozhodli, že natočí společný „volební spot“, v němž apelují na svou generaci. „Oběma nám je 18 let, tudíž patříme do kategorie, která má nejmenší volební účast ze všech,“ říká Lukáš.


„A to je právě potřeba změnit, jelikož díky každém hlasu můžeme ovlivnit, jak se nám zde v České republice bude nadále žít,“ doplňuje ho Melanie.

Student poté bere do ruky obálku s volebními lístky. „Tohle je pro někoho možná jen kus papíru, ale pro mě je to možnost něco změnit a postarat se tak i o svoji budoucnost,“ vysvětluje mladík, který vyzývá i ostatní, aby letošní parlamentní volby nenechali bez účasti.

„Naši studenti natočili tohle video. Jen tak, sami od sebe. Prostě jim není jedno, že někomu jsou volby jedno,“ ocenilo snahu studentů gymnázium na svém facebookovém profilu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články