Studentky promluvily o sexuálním obtěžování ze strany Feriho. Poslanec vinu odmítá

Poslanec TOP 09 Dominik Feri (screenshot)

Poslanec TOP 09 Dominik Feri | FOTO: screenshot

Poslanec Dominik Feri (TOP 09) čelí v poslední době několika obviněním ze strany mladých dívek, které tvrdí, že je Feri sexuálně obtěžoval. K incidentům mělo dojít na večírcích Právnické fakulty UK a na soukromých akcích u poslance doma. V prohlášení Feri veškerá obvinění důrazně odmítá.

Deník N a A2larm přinesly svědectví dívek, které byly údajně obtěžovány poslancem Dominikem Ferim. Policii dívky nic nenahlásily, protože se údajně bály Feriho vlivu.

Jedna ze studentek, Petra, která přinesla svědectví, tvrdí, že ji měl Dominik Feri přinutit k sexuálnímu styku na večírku, který pořádala u sebe doma. „Vzal noční stolek a zatarasil jím dveře, abych nemohla z pokoje odejít. Opakovala jsem, že s ním sex mít nechci, a žádala ho, ať v nátlaku a fyzickém dobývání přestane. Utrhl se na mě, ať prý držím hubu a už nic neříkám, a pak se na mě vrhnul a měl se mnou sex navzdory opakovanému nesouhlasu. Zůstala jsem jako opařená a nedokázala se ani pohnout, byla jsem paralyzovaná,“ popisuje žena.

Petře se nezamlouval ani styl, jakým s ní Feri hovořil, jelikož dívku v jednom kuse ztrapňoval a urážel. „To je vlastně jeho typický styl komunikace, takže člověka to nutí, aby si připadal provinile, že nemá smysl pro humor,“ uvedla Petra.

Nejbohatší Čech Petr Kellner. (ČTK)

Druhá studentka, Markéta, Feriho údajně poznala na seznamovací aplikaci Tinder, kde se domluvili, že se setkají. „Vyšli jsme si ještě s jeho kamarádem a mou kamarádkou, popíjeli jsme a docela se bavili. Jediné, co mě zarazilo, byla jeho potřeba nás pořád shazovat. Něco jsme řekli a on na to: ‚Drž hubu, nikoho nezajímáš.‘ Smál se tomu, ale mně to příjemné nebylo. I proto jsem necítila potřebu v party pokračovat, jenže kamarádka chtěla a kluci taky, tak jsem si řekla, že to nebudu kazit,“ popisuje dívka nepříjemnou zkušenost.

Markétina kamarádka se nakonec rozhodla v bytě Feriho přespat. A jelikož Markéta nebyla z Prahy, neměla kam jinam jít. Před spaním se rozhodla dát si sprchu, jenže Dominik Feri údajně odmítl přijmout, že o jeho společnost nemá zájem. „Vlezl ke mně do sprchy a začal se nevybíravě dožadovat sexu. Tlačil na mě. Prostor byl malý a prakticky jsem nemohla odejít, protože mi zatarasil cestu. Neměla jsem jak z té sprchy odejít. Pořád mi opakoval, že to bude jenom trochu, že to bude jen chvíli, a moje odmítání ho vůbec nezajímalo. Nakonec to proti mé vůli a navzdory tomu, že jsem několikrát jasně řekla ne, udělal. Nepřála jsem si s ním mít sex, a on to udělal,“ obviňuje dívka Feriho z vážného incidentu.

FORUM 24 (archiv)

Poslanec Feri vinu odmítá. Přinášíme jeho vyjádření:

„Před dvěma lety jsem čelil falešnému nařčení ze sexuálního násilí. Z těchto lživých nařčení pak vychází další pomluvy, kterým se člověk může jen těžko bránit. Nicméně lživá nařčení ze sexuálního násilí, která se objevují v posledních dnech, nejčastěji anonymně na sociálních sítích, a která se dotýkají nejenom mě, ale také mého okolí, zásadně odmítám. Jako politik musím počítat s osobními útoky a bohužel také s vedením kampaně, které není vždy fér. Nicméně já osobně jsem kampaň vedl vždy fér a nehodlám na tom nic měnit.

Není pro mě většího pocitu potupy a osobního selhání než se ohlédnout zpět na situace, kdy jsem se zachoval nevhodně, nepatřičně či negentlemansky. Všechna taková selhání mě mrzí a hluboce a upřímně se za ně omlouvám. Třebaže jsem se z chyb poučil, nelze nic odbýt jenom tím, že jsem byl zkrátka mladý a nyní žiji jinak.

V české společnosti je toto téma stále pokládáno za tabu. Některé věci jsou běžné, ale rozhodně by býti běžné neměly. A nelze je omlouvat či tolerovat s odkazem na to, že jsou běžné, nebo se staly v mládí. Jsem připraven v budoucnu o této problematice mluvit a využít všech svých možností a sil, aby dostala takovou pozornost, jakou si zaslouží. Ušel jsem kus cesty a snažil se své nedostatky překonat. Věřím, že jsem se vydal správným směrem. To ukáže mé další působení a čas.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]