Studie odhalila čtyři příznaky covidu u lidí, kteří už mají ukončené očkování

Ilustrační foto (Pexels)

Ilustrační foto | FOTO: Pexels

Riziko nakažení koronavirem i po druhé dávce očkování pořád existuje. Vzhledem k tomu, že se stále objevují nové mutace, na něž prvotně nebyla ani jedna z vakcín připravena, jedná se o pochopitelný fakt. Jsou ovšem příznaky covid-19 u očkovaných lidí stejné, jako u těch, kteří zatím z jakéhokoliv důvodu vakcínu nedostali? Odpověď nabízí The Daily Mirror.

Očkování je jedinou možností, jak bojovat proti koronaviru. Přesto se pochopitelně najdou případy, kdy i člověk, který má aplikovány dvě dávky vakcíny, onemocněl. Tím se také stal přenašečem. Původními znaky nákazy covid-19 byly například vysoká teplota či ztráta chuti nebo čichu.

Pacienti, kteří se koronavirem nakazili i přes ukončené očkování mají podle studie ZOE Covid Symptom příznaky lehce pozměněny. Mezi hlavní signály, které mohou znamenat nemoc, jsou bolest hlavy, rýma, kýchání a bolest v krku.

Prodělání covidu je u pacientů s dvěma dávkami vakcíny méně vážné a rychleji se uzdravují. „Zajímavé je, že lidé, kteří byli očkováni a poté měli pozitivní test na covid-19, ve srovnání s těmi, kteří očkování neabsolvovali, častěji uváděli jako příznak kýchání ,” píše se ve studii. 

Zatímco lidé, kteří se nakazili neočkovaní, nebo po absolvování první dávky jako nejčastější symptom uváděli úporný kašel. Právě ten ovšem po vakcinaci při nakažení mizí. Je tedy nutné si dávat pozor na ostatní příznaky a nezanedbat je, protože zrovna nemáte i kašel.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články