Sudetoněmecký sněm. Petříček elegantně „utřel“ komunistku Konečnou

wikipedia.org

Kateřina Konečná | FOTO: wikipedia.org

Kateřina Konečná, jediná poslankyně, která KSČM v Evropském parlamentu zbyla, se rozpálila stylově doruda nad faktem, že nedávného sněmu Sudetoněmeckého krajanského sdružení v bavorském Řezně se účastnil i český velvyslanec v Německu Tomáš Jan Podivínský. I obrátila se na ministra zahraničních věcí Petříčka s dotazem, zda o diplomatově účasti jednala vláda. Zdvořilá odpověď, kterou vzápětí obdržela, ji ovšem nemálo popudila.

Pan velvyslanec byl o účast na sněmu požádán mým jménem prostřednictvím Sekce evropské Ministerstva zahraničních věcí ČR. Vzhledem k tomu, že účast pana velvyslance navazovala na dosavadní vládní linii sousedského sbližování České republiky se Svobodným státem Bavorsko, jak ji nastavil svého času premiér Petr Nečas… vláda velvyslancovu účast v konkrétní podobě neprojednávala,“ odepsal věcně ministr Petříček.

Tak toto je silné kafe!“ rozlítila se poté na své facebookové stránce soudružka, která mimo jiné hlásá nutnost třídního boje a zničení kapitalismu, a pokračovala: „Když jsem se ptala ministra zahraničí za ČSSD Petříčka, zdali účast českého velvyslance na sněmu sudeťáků projednávala vláda, tak mi odepsal, že tam byl na jeho pokyn ‼️‼️ To jako vážně ČSSD pokračuje v linii odeesáka Petra Nečase? Co udělá Petříček příště? Vyznamená Mašíny nebo jiné vrahy? Nabídne sudeťákům, že jim dáme majetky jako církvi? Hnus😡“ Text stylově doplnila hned čtyřmi rudými vykřičníky.

FB Kateřiny Konečné

Soudružce Konečné se tedy přátelské vztahy mezi sousedními zeměmi zjevně nelíbí. Ještě tak kdyby šlo o Putinovo Rusko, to by bylo jiné kafe, tam by proti družbě, a klidně i na věčné časy, jistě neprotestovala.

Tahání sudetoněmecké karty coby pseudoproblému s cílem strašit neinformované spoluobčany zlými Němci, kteří si užuž brousí zuby na jejich zahrádky a domy, je u bolševiků všeho druhu oblíbené a cyklicky se vrací do hry. Už v první přímé volbě prezidenta pomohlo Miloši Zemanovi k vítězství, když byl Karel Schwarzenberg lživou kampaní obviněn ze záměru vracet tzv. sudetským Němcům majetek, a označován dokonce za nacistu. A teď to tu máme znovu. Majetkuchtivými „Sudeťáky“ straší rudí komunisté, nahnědlí okamurovci i zemanovci a nově neváhají šířit ani tak absurdní lež, jako že masivní občanské demonstrace pořádané spolkem Milion chvilek pro demokracii mají ve skutečnosti sloužit právě k navrácení majetků do rukou Němců.

Rovněž další výlevy soudružky europoslankyně jsou, eufemisticky řečeno, pozoruhodné. Například hovoří-li v souvislosti se Sudety o církevních restitucích. Čili o krádeži, které se na církvích dopustila její zločinná komunistická partaj, aby si teď zákonem prosadila nové okradení okradených – zdanění finančních náhrad.

Revue FORUM

A zatímco by soudružka Konečná ráda budila dojem, kterak se do pohraničí hrnou hrabiví hajlující Němci vyhánějící ubohé Čechy z domů, pravda je taková, že bývalí krajané, či spíš už jejich potomci, ve svém někdejším bydlišti za nemalé částky opravují zdevastované rozpadající se kostely a jiné památky. Ano, právě ty, které byly nejdříve ukradeny a potom ponechány zkáze a zničeny za totalitní vlády – no hádejte koho.

Podobně „roztomilá“ je poznámka o vyznamenání pro bratry Mašíny. Soudružka europoslankyně zřejmě neví, že mnoha vyznamenání a poct už se Josefu a Ctiradovi Mašínovým dávno dostalo.

Jen namátkou: 1945, Medaile Za chrabrost udělená za „osobní statečnost v době války“ prezidentem Edvardem Benešem; 2008, Plaketa předsedy vlády, kterou premiér Mirek Topolánek předal Josefu Mašínovi a dalšímu žijícímu členovi skupiny Milanu Paumerovi; 2010, Pamětní list Senátu České republiky; 2011, vojenské vyznamenání Zlatá lípa udělené ministrem obrany Alexandrem Vondrou Ctiradu Mašínovi in memoriam na jeho pohřbu stejně jako jeho přítomnému bratru Josefovi… Pokud by ale mělo přibýt další, tak samozřejmě nic proti.

Twitter J.Ovčáčka

Řeči o vrazích pak jsou z úst bolševické političky taky praktickou ukázkou termínu „chucpe“ či hovorů o provaze v oběšencově domě. Množství obětí komunismu a komunističtí vrazi totiž zjevně nevadí. Ke hrobu masového vraha Gottwalda se chodí soudruzi pod vedením Marty Semelové dokonce klanět a pokládat věnce. A s odsouzeným, zatím žijícím vrahem Kajínkem si pořizuje veselé fotky choť prezidenta Zemana, kterého houfně volili právě komunisté.

Ne, to se opravdu nepovedlo. Jenže co chtít od komunistky, která když byla jednou v televizní debatě tázána, zda si uvědomuje, že komunisté mají krev na rukou, teatrálně si prohlédla ruce a rádoby vtipně odvětila, že žádnou nevidí. Větší arogance, zpupnost a pohrdání oběťmi režimu i jejich pozůstalými se tedy taky jen tak nevidí.

Komunista zkrátka zůstane komunistou. Jen jim poslední dobou díky jejich spřízněné duši Andreji Babišovi řádně narostla ramena.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner