Šuman zveřejnil další nahrávku. Babiš mluví o tlaku na firmu, překážející Agrofertu

Julius Šuman je zpět. Na svém twitterovém účtu zveřejnil nahrávku, na které Andrej Babiš mluví o  tlaku vyvíjeném prostřednictvím finanční správy na firmu, která stála v cestě jeho Agrofertu. „Ty naši klekli na tu FAU Přerov. A samozřejmě, jdeme po nich,“ říká na nahrávce bývalý ministr financí.

ČTK

O podivném jednání finanční správy informovala média koncem pracovního týdne. „V konkurzu skončil po zásahu finanční správy opavský obchodník s pohonnými hmotami FAU, který v areálu přerovské společnosti Precheza z holdingu Agrofert vlastní sklad pohonných hmot. Soud postup daňové správy označil za nezákonný a zajišťovací příkazy zrušil. Precheza měla o sklad, v němž se také přimíchávala biopaliva do nafty a benzinu, údajně zájem, FAU jej ale nechtěla prodat,“ napsaly v pátek Hospodářské noviny.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner