Supermarkety prodávaly shnilou drůbež. Zkazili jste nám Vánoce, píší zákazníci

Ilustrační foto  (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Několik případů zkaženého zboží nyní vrhá špatné světlo na obchody Tesco či Aldi. Ve Velké Británii se totiž podle deníku Manchester Evening News do prodeje dostali shnilí krocani, kteří na ostrovech patří k neodmyslitelným symbolům Vánoc. 

Jedny z největších supermarketů ve Spojeném království se během svátků musí potýkat s velkou ostudou. Jejich zákazníci totiž 25. prosince zjistili, že si koupili shnilou drůbež a sváteční oběd se tak bude muset obejít bez krocana či krůty. Právě tato pochoutka, plněná kaštanovou nádivkou, přitom pro Brity znamená to samé co pro našince smažený kapr.

Na sociálních sítích se tak začala vršit kritika na adresu světoznámých firem. „Takže Vánoce zkazí krocan, který smrdí a je zelený,“ napsal jeden z nespokojených zákazníků. Přitom upozornil na fakt, který se objevil i v dalších komentářích, že datum expirace bylo až 27. prosince. „Díky, že jste nám zkazili Vánoce,“ vzkázala žena, která si v Aldi také koupila zkaženou drůbež.

Na stížnosti reagovali zástupci všech supermarketů, kde se shnilé zboží objevilo. Všichni se svým zákazníkům omluvili a zdůraznili, že právě výběr kvalitních krocanů a krůt je pro ně v období vánočních svátků prioritou. Za samozřejmost označili možnost vrácení zkaženého zboží.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články