Svědectví nakažených koronavirem: Odmítali nás otestovat. Ta nemoc není sranda

AUTOR: youtube.com

Na YouTube a sociálních sítích se šíří video dvou mladých žen, které se nakazily koronavirem. Ukazuje hned několik věcí, z nichž nejzásadnější je fakt, že se v naší zemi bezpochyby pohybuje celá řada lidí, kteří mají koronavirus, a nebyli testováni, ale ani se o ně nikdo příliš nezajímá. Popisují ale také průběh nemoci a prosí spoluobčany o ohleduplnost k okolí.

V první části videa popisuje jedna z žen naprosto tragické selhání systému. Hygienická stanice ji neotestovala a doporučila návštěvu praktické lékařky. „Vysmála se mi za roušku, že není potřeba, řekla mi, že mám obyčejnou chřipku, ať si vezmu paralen a jedu domů,“ uvedla. Přitom ji ani za šest dní nepřešly horečky a bolesti hlavy.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Když problémy nepřecházely, vydala se na pohotovost v Motole, kde jí byl koronavirus diagnostikován. Žena však mezitím přišla do styku s mnoha lidmi, včetně lékařky.

Bolesti plic, zubů, očí, vysoké horečky. To všechno ke koronaviru patří, příznaky se také mohou přidávat postupně. „Lékaři se o nás vůbec nezajímají. Evičce udělali pozitivní testy, ona nadiktovala moje údaje, ale i další… Volali mi a řekli, že pro ně nejsem indikovaná, dokud mi neudělají testy,“ zaznělo ve videu.

„Doktor mi řekl, ať jsem silná a statečná. A že kdyby mi bylo zle, ať zavolám na 155, jinak mám čtrnáct dní ležet v posteli,“ popisuje jedna z dívek.

Druhá nakažená není stále vedena jako infikovaná, protože nebyla testována. „Takových lidí musí být spousta, kteří jsou na tom stejně jako my,“ říká. Péče o ně je nulová, berou paralen na horečku a další léky na bolest.

Hygienickou stanici podle všeho nezajímalo, jak dlouho mají příznaky nemoci, cesta k testování je zdlouhavá a trnitá. „Neposlouchejte ty kraviny, co vám říkají v televizi, co říká hygiena. Vůbec to tak není,“ upozorňuje žena na videu. „Ano, zvládneme to, ale je to fakt dost utrpení,“ dodala s tím, že se nakazila buď v metru, nebo v obchodě.

„Buďte prosím ohleduplní. Je to opravdu zákeřná nemoc, která vás prostě sejme,“ uzavírají dívky své video.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]